Україна заборонила в'їзд чоловікам-росіянам від 16 до 60 років

30 листопада 09:43

Винятком є здійснення гуманітарної місії.

 

На час воєнного стану Україна не буде пропускати на свою територію росіян чоловічої статі у віці від 16 до 60 років, заявив голова Державної прикордонної служби Петро Цигикал на нараді глав силових відомств щодо посилення обороноздатності під керівництвом президента Петра Порошенка

"Обмежено в'їзд іноземців – перш за все, громадян Російської Федерації. Здійснюється непропуск громадян Російської Федерації у віці з 16 до 60 років, осіб чоловічої статі", – заявив він.

"Що стосується громадян України – ніяких обмежень не існує", – уточнив Цигикал.

Виключенням є гуманітарні цілі, наприклад похорон.

"У разі виникнення обстановки гуманітарного характеру пропуск громадян Російської Федерації, які їдуть, наприклад, на похорон або з якоюсь іншою гуманітарною метою, ми пропускаємо", – додав глава Прикордонної служби.

Після атаки Росії в районі Керченської протоки, в результаті якої пограниченая служба ФСБ захопила три українських кораблі з 24 моряками на борту, в десяти областях України ввели воєнний стан терміном на 30 днів.

Росія відмовилася визнати затриманих українців військовополоненими і заарештувала їх за нібито "незаконний перетин держкордону". Україна звернулася в міжнародні інстанції. В результаті ЄСПЛ зобов'язав Росію повідомити про місцезнаходження та стан захоплених військових, забезпечити лікування пораненим і негайно повернути всіх захоплених в полон військовослужбовців Україні. Також суд зобов'язав Росію негайно пояснити причини нападу та затримання українських військовослужбовців у територіальних водах належить Україні, Криму.

При цьому Росія не має міжнародно-правових підстав для кримінального переслідування українських моряків. Якщо у РФ є претензії у зв'язку з діями українських військових моряків, їх повинні пред'являти безпосередньо українській державі, але не шляхом організації індивідуального кримінального переслідування військовослужбовців.

Детальніше читайте в матеріалі Олександра Чалого та Олександра Малиновського "Звільнення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".