Україна шість разів скаржилася до Гааги на порушення Росією норм міжнародного права в окупованому Криму

06 вересня 19:49

У зверненнях, спрямованих до Міжнародного кримінального суду, викладені факти порушення окупантами прав українських громадян, компаній і держави.

 

Україна направила в Міжнародний кримінальний суд в Гаазі шість звернень про порушення Російською Федерацією норм міжнародного права в анексованому Криму.

"Прокуратурою Автономної Республіки Крим спільно з українськими правозахисними неурядовими організаціями в період з 6 жовтня 2017 року по даний час спрямовано шість інформаційних повідомлень до Міжнародного кримінального суду", - йдеться у відповіді прокуратури на запит інформагентства "УНН".

У зверненнях викладено факти:

- масового знищення і присвоєння окупантами майна, необґрунтованого військовою необхідністю;

- масової депортації ув'язнених громадян України з Криму на територію РФ. Йдеться про тисячі людей;

- насильницького переміщення кримчан на материкову частину України;

- незаконного призову українських громадян – мешканців Криму на строкову службу в Збройних силах РФ і переслідувань за відмову служити в армії держави-окупанта;

- незаконного виселення 25 громадян України з Криму;

- використання окупантами "живих щитів" при захопленні українських військових об'єктів. Римський статут кваліфікує такі дії як злочин проти людяності.

Як повідомлялося, за роки окупації Крим покинули понад 40 тисяч жителів. Ще півтори тисячі осіб російські окупанти примусово перевели за межі півострова.

Крім того, 59 кримчан були засуджені за відмову служити в російській армії. Зокрема, в 2019 році було порушено 20 нових кримінальних справ за ст. 328 КК РФ за ухилення від військової служби в Збройних силах РФ. У 17 з них винесено вирок, ще 3 - на розгляді.

Тільки в липні винесено 5 вироків за цією статтею. Всього таких справ стосовно кримчан, за даними КПГ, відкрито мінімум 69. Після окупації в армію РФ призвали близько 18 900 жителів Криму, включаючи Севастополь. В рамках дев'ятої призовної кампанії планували закликати 3400 осіб (Крим - 2800, Севастополь - 600).

Детяльніше про проблему читайте в матеріалі Миколи Мирного "Чи законно Росія призиває до армії кримчан?" "Дзеркало тижня. Україна".