Україна повідомила ПАРЄ про нові репресії в анексованому Криму

28 березня 13:41

Дипломати просять використати весь арсенал правозахисних механізмів для захисту кримських татар від російських окупантів.

 

Українська делегація у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) звернулася до генерального секретаря РЄ Турбйорна Ягланда та президента ПАРЄ Ліліан Марі Паск'є у зв'язку з черговим актом репресій проти кримських татар в анексованому Росією Криму.

"Ми просимо очільників Ради Європи використати наявні в організації механізми для захисту прав корінного населення півострова та вимагаємо зупинити всі спроби безумовного відновлення російської делегації в ПАРЄ через продовження порушення Росією верховенства права і прав людини", - пише на своїй сторінці в Facebook голова української делегації у ПАРЄ Володимир Ар'єв.

За його словами, аналогічне звернення українська сторона направила комісару Ради Європи з прав людини Дуні Міятович.

Зазначимо, від початку анексії українського Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на кримських татар за їхню проукраїнську позицію. Російські силовики регулярно приходять з обшуками до їхніх будинків, кримських татар заарештовують і судять за сфабрикованими обвинуваченнями в нібито "тероризмі" і "екстремізмі".

Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися прав людини. Однак Росія досі не виконала жодної вимоги.

Нагадаємо, близько 6:00 ранку в середу, 27 березня, співробітники ФСБ РФ і Росгвардії прийшли з обшуками до будинків 25 кримських татар в анексованому Криму. Більшість обшуків проводилася в окупованому Сімферополі, у межах фабрикованою російськими окупантами "справи Хізб ут-Тахрір".

Російські силовики затримали 20 кримських татар, переважно активістів, цивільних діячів, блогерів і журналістів. Вранці 28 березня у російському Ростові-на-Дону затримали ще трьох, членів правозахисної групи "Кримська солідарність". Напередодні підконтрольний окупантам "суд" заарештував деяких із затриманих, незаконне судилище під назвою "обрання запобіжного заходу" триває.

Національна поліція України відкрила проти співробітників ФСБ і Росгвардії кримінальну справу за ч.2 статті 162 Кримінального кодексу ​​України - порушення недоторканності житла. Їм загрожує до п'яти років позбавлення волі.

Міністерство закордонних справ України рішуче засудило масові обшуки й затримання кримських татар в анексованому Криму та закликало міжнародне співтовариство відреагувати на них. Позицію України підтримав Європейський Союз.

Тим часом Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні продовжує фіксувати порушення в Криму і констатує, що жодного поліпшення за останні місяці на окупованому півострові не відбулося. Докладніше читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".