Україна поліпшила позиції в індексі людського капіталу

11 жовтня 23:11

Перше місце зайняв Сінгапур, а США розмістилися на 24 місці.

 

Світовий банк опублікував глобальний рейтинг, який він називає індексом людського капіталу (Human capital index), що намагається виміряти, наскільки уряди дозволяють своїм людям повністю реалізувати свій потенціал.

Як повідомив президент Групи Світового банку Джим Ен Кім під час щорічного засідання Всесвітнього банку і Міжнародного валютного фонду в Індонезії, на індекс людського капіталу впливає рівень освіти і системи охорони здоров'я в країні. Так, при поліпшенні їх якості, діти в Марокко, Сальвадорі, Тунісі та Кенії можуть заробляти додатково 50% протягом свого життя.

Згідно з рейтингом Світового банку, перше місце зайняв Сінгапур, а США розмістилися на 24 місці. При цьому в індексі також порівнюється статус хлопчиків і дівчаток у 157 країнах. У США, наприклад, дівчатка мають показник HCI 0,76 і хлопчики 0,73 з максимум 1, що становить 32-е місце для дівчаток і 25-е місце для хлопчиків порівняно з іншими країнами. Це означає, що якщо інвестиції в галузі охорони здоров'я та освіти будуть повною мірою ефективними, дівчатка можуть заробити на 32% більше, а хлопчики - на 35% більше за своє життя.

Україна набрала 0,65 бала, посівши відповідно 50 місце у рейтингу. Нижче України за показниками опинилася Туреччина, Катар, Чорногорія та Албанія.

Обійшли Україну Росія, Словаччина та Угорщина. У ТОП-10 країн увійшли: Південна Корея, Японія, Китай, Фінляндія, Ірландія, Австралія, Швеція, Нідерланди та Канада. В кінці списку - Нігер, Південний Судан і Чад.

Раніше повідомлялося, що український паспорт посів 41-е місце в світі. Детальніше про індекс ІЛР в Україні читайте у статті Андрія Ревенка "Три кроки назад. Україна знову погіршила показники в індексі людського розвитку" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".