Угорщина продовжить блокувати проведення комісії НАТО-Україна - Сійярто

05 грудня 10:42

Незважаючи на це, Сійярто запевнив у підтримці територіальної цілісності України.

 

Угорщина підтримує територіальну цілісність Української держави, але продовжуватиме блокувати проведення засідань комісії НАТО-Україна, заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто. За його словами, Угорщина й надалі слідуватиме своїй політиці щодо захисту інтересів своєї громади в Україні.

"На нас чинить сильний тиск, щоб віддати цю позицію. Якщо ми здамося, у нас не буде ніяких інших ресурсів для участі в житті угорської громади ", - заявив Сійярто по завершенню першого дня міністерської зустрічі НАТО в Брюсселі.

Він зазначив, що Угорщина продовжить блокування засідань комісії поки "Україна не припинить систематичні порушення прав угорської громади". За словами Сійярто, захист прав меншин неможливо відділити від питань безпеки.

"Угорщина може розблокувати своє право вето, якщо українці зроблять необхідні кроки для відновлення прав угорської громади, що проживає на їх території, що відповідає двостороннім угодам і міжнародному праву. М'яч на стороні України ", - додав голова угорського МЗС.

У жовтні Петер Сійярто заявив про те, що Угорщина негайно відкличе вето на проведення комісії Україна-НАТО, як тільки українська сторона перестане порушувати права угорської національної меншини у Закарпатті, зокрема, перегляне закон про освіту і відновить право закарпатських угорців на навчання рідною мовою.

Раніше Сіярто заявляв про те, що Будапешт продовжить блокувати всі зусилля України щодо взаємодії з НАТО, незважаючи на міжнародний тиск на країну. За його словами, цей тиск є несправедливим з огляду на те, що Україна "несе відповідальність за ситуацію, що склалась". У той же час він пообіцяв скасувати вето, якщо Київ "відновить права угорців".

При цьому непримиренна позиція Угорщини, яка активно користується правом вето, почала дратувати членів НАТО. Проведення комісії Україна-НАТО на міністерському та президентському рівнях важливе не лише для України, але й для країн альянсу.

Відзначимо, що в Вашингтоні і Брюсселі знайшли спосіб, як обійти вето Будапешта, проте на Банковій ще думають, чи варто погоджуватися. Детальніше читайте в матеріалі Володимира Кравченка "Чи доведе" мову "до Брюсселя?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".