У зоні ООС на власних мінах підірвалась ворожа ДРГ - розвідка

12 лютого 14:04

Бойовики продовжують встановлювати на тимчасово окупованих територіях заборонені міжнародними конвенціями міни.

 

Російсько-окупаційні війська в Донбасі й надалі отримують з РФ заборонені міжнародними конвенціями зразки озброєння, зокрема міни. Хаотичне встановлення мінно-вибухових загороджень наражає на небезпеку мирних мешканців і призводить до втрат у лавах окупаційних військ, повідомляє прес-служба Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

"Наприкінці січня у підрозділи з'єднань і частин 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) АК ЗС РФ видана чергова партія протипіхотних мін натискної дії (ПМН) та осколкового ураження (ОЗМ-72). У подальшому інженерно-саперними підрозділами ворога встановлені додаткові мінно-вибухові загородження на передових позиціях на всіх напрямках", - розповідають розвідники.

Традиційне встановлення загороджень поспіхом й без належного документування призвело до того, що вже 8 лютого на раніше встановлених мінах підірвалась диверсійно-розвідувальна група військовослужбовців Збройних сил Росії.

"Злочинні дії російських окупаційних військ підвищують мінну небезпеку в регіоні та становлять загрозу життю цивільного населення. Проте нерідко призводять до втрат самих окупантів… 8 лютого на встановлених раніше мінах підірвалась диверсійно-розвідувальна група ЗС РФ під час спроби вийти за лінію передових позицій окупаційних військ", - додають у ГУР МО України.

Як повідомлялося, 25 січня набув чинності закон "Про протимінну діяльність в Україні". Він визначає перелік об'єктів та суб'єктів протимінної діяльності, порядок їх створення й основи діяльності, вимоги до фахівців і джерела фінансування протимінної діяльності, а також статус територій, які потребують розмінування.

Згідно зі звітом Міжнародного руху за заборону протипіхотних мін, Україна входить до числа країн з високою смертністю від розриву протипіхотних мін. Через бойові дії схід України перетворюється на найбільш замінований регіон у світі. Докладніше про проблеми розмінування Донбасу читайте у матеріалі Алли Котляр ""Разом – проти мін"?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".