У відношенні експрезидента Ющенка у справі Межигір'я недостатньо доказів — прокурор

10 серпня 22:25

По справі проходять на сьогодні вісім осіб.

 

Начальник другого слідчого відділу управління спецрозслідувань ГПУ Андрій Радіонов повідомив подробиці розслідування справи про виведення резиденції Межигір'я з державної власності.

За його словами, в рамках кримінальної справи повідомлено підозри восьми особам. Радіонов зазначив, що стосовно підозри Ющенку недостатньо доказів того, що президент дав хабар.

"Це теж злочин з ознаками корупції, але це не прямий хабар. Якби було достатньо доказів, що президент з використанням владних повноважень дав хабар, щоб мати можливість розпустити Раду, то зараз у нас немає достатньої кількості таких даних. Хоча, звичайно, всі версії розглядаються. Ми щиро вважаємо, що коли колишній президент це робив, він робив це саме з умислом, і саме в умисному злочині слідство його підозрює", - сказав Радіонов, передає Українське радіо.

Умисел Ющенко, за версією слідства, полягав у співучасті у заволодінні. "Він допомагав іншій особі. Необов'язково, щоб ти отримав у власну кишеню якусь частину майна, це може бути і політичне сприяння. Зараз ми говоримо про корисливий умисел на користь Віктора Януковича", - пояснив прокурор.

Нагадаємо, Віктора Ющенка підозрюють у заволодінні будівлями і спорудами резиденції "Межигір'я", будинком у селі Нові Петрівці, а також земельними ділянками загальною вартістю 540 мільйонів гривень.

Провадження відкрили 25 грудня 2015 року. Ющенко інкримінують ч. 5 статті 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах) КК України.

За даними адвоката Ющенка Віталія Наума, прокуратура вважає, що Ющенко у 2002 році вступив у злочинну змову з засудженим за держзраду екс-президентом Віктором Януковичем з ціллю заволодіння останнім "Межигір'ям". У 2007 резиденція була виведена з державної власності.

Ющенко заперечує звинувачення Генпрокуратури у справі про заволодіння майном резиденції "Межигір'я". За його словами, у справі є політичний підтекст.