У школах зафіксовано 109 тисяч фактів цькування дітей

11 серпня 23:10

39% з усіх звернень було від дітей, 29% - від учителів, ще 5% - від сторонніх людей, інші - від батьків.

 

Протягом минулого року зафіксовано 109 тисяч звернень дітей та їх батьків щодо цькування в школі. Про це повідомила директор Директорату інклюзивної та позашкільної освіти Міністерства освіти Лариса Самсонова, передає Громадське.

За її словами, 39% з усіх звернень було від дітей, 29% - від учителів, ще 5% - від сторонніх людей, інші - від батьків.

Самсонова зазначила, що статистика повідомлень про булінг у школах збільшилася, проте вона не вважає це поганим.

"Те, що збільшився цей показник, означає, що люди знають, що це булінг. А що далі з цим робити - ми вже повинні думати", - пояснила експерт.

За даними громадської організації STUDENA в 2018 році в українських школах 63,9% вчителів стикалися з цькуванням дітей у своєму класі, 51,3% випадків цькування відбуваються в середній школі. За даними Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ), з булінгом серед однолітків в Україні стикаються близько 67% дітей. Згідно з опитуванням, майже чверть українських школярів вважають себе жертвами булінга, і близько 40% дітей, які зіткнулися з булінгом, ніколи не розповідають про це батькам. При цьому 44% тих, хто спостерігав, як знущаються над однолітками, не реагують на ці факти через острах піддатися такому ж знущанню.

Міносвіти планує протидіяти цькуванню в школах. У серпні 2018 Мін'юст запустив інформаційну кампанію # СтопБулінг.

Також депутати ініціюють законопроект, який передбачає покарання за булінг і покривання з боку педагогів.

"Прийняття закону дозволить виробити дієвий правовий механізм протидії явищу булінга, що призведе до поліпшення психічного здоров'я дітей і дорослих, створення безпечного освітнього середовища, а також підвищенню ступеня зосередженості дітей на навчанні", – впевнені автори документа.

При цьому встановлено розмір штрафів - для дітей старше 16 років - від 340 до 850 гривень. За дітей молодшого віку штрафи сплачуватимуть батьки. Крім того, суми штрафів будуть збільшуватися при повторному порушенні.

Нагадаємо, нещодавно в Одесі група дівчаток-підлітків жорстоко побила ровесницю. Підлітки знімали знущання на відео.

Детальніше про те, як школа впливає на формування психіки і здоров'я дитини читайте в статті автора Наталії Михайленко "Вплив школи на характер і здоров'я дитини" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".