У СБУ розповіли про еволюцію кібератак від початку російської агресії проти України

16 вересня 19:08

Найчастіше хакери спецслужб країни-агресора використовують деструктивне програмне забезпечення "Black Energy".

 

Від початку відкритої російської агресії проти України у 2014 році спостерігається еволюція кібератак, які дедалі частіше набувають ознак кібершпигунства та кібертероризму, наголошують у Службі безпеки України. Зокрема, спецслужби країни-агресора цікавить можливість доступу до інформмереж органів державної влади та об'єктів критичної інфраструктури.

"Здійснення акцій кібернетичного тероризму спрямовані також на порушення штатного функціонування комп'ютерних мереж та систем керування технологічними процесами об'єктів критичної інфраструктури", - йдеться у повідомленні українських спецслужбовців.

У СБУ наголошують на тому, що найчастіше хакери використовують деструктивне програмне забезпечення "Black Energy" - з його допомогою вони неодноразово атакували комп'ютерні мережі об'єктів української енергетики.

Тож СБУ розширює співпрацю з ключовими об'єктами критичної інфраструктури у сфері кібербезпеки: підписано меморандум з національною енергетичною компанією "Укренерго" і ПрАТ "Укргідроенерго".

"Документ має забезпечити обмін інформацією з СБУ щодо кібернетичних загроз з використанням платформи MISP-UA зі стратегічно важливими підприємствами енергетичної галузі України… Така міжвідомча взаємодія сприятиме ефективному реагуванню з боку української спецслужби на кібернетичні атаки, насамперед високого ступеня складності", - наголошують у СБУ.

В українській спецслужбі наголосили на тому, що нещодавно створений Ситуаційний центр забезпечення кібербезпеки СБ України готовий й надалі забезпечувати її не лише для об'єктів критичної інфраструктури, але й для державних установ і підприємств. "Будь-який представник великого, середнього та навіть малого бізнесу може звернутися до центру за консультаціями та допомогою", – додав голова СБУ Василь Грицак.

Нагадаємо, 27 червня 2017 року державні і комерційні структури України постраждали від вірусу Petya А (Петя А). Вірус, який вдарив по комп'ютерних системах в Україні, також нашкодив банкам, електромережам, телефонним компаніям та метро у країнах Європи. DT.UA зібрало повний перелік постраждалих від хакерської атаки.

Заступник голови МЗС Великої Британії, з питань кібербезпеки Тарік Ахмад звинувачував Росію в масштабній кібератаці на Україну. Проте у Кремлі обвинувачення Ахмада традиційно відкинули, заявивши про нібито їх "безпідставність і бездоказовість".