У СБУ прокоментували відео про затримання північнокорейських шпигунів в Україні

25 серпня 13:28

Прес-секретар СБУ зазначила, що оприлюднені кадри є архівними і публікувалися на сайті спецслужби в 2011 році.

 

КНДР не могла викрасти технологічні секрети українських ракет, про що свідчить оприлюднене CNN відео про затримання північнокорейських шпигунів в Україні в 2011 році, сказала прес-секретар СБУ Олена Гітлянська.

У коментарі "Радіо Свобода" вона повідомила про те, що опубліковане відео було раніше передано 3-4 українським телеканалам, але лише американський CNN вирішив його оприлюднити.

"Ми разом його створювали цей ролик. Ми трьом чи чотирьом українським телеканалам передали це відео, я не знаю, чому використали лише CNN… Це відкрита інформація, був суд, рішення суду. Журналісти ініціативно звернулися, ми знайшли архівне відео, яке в 2011 році вже стояло в нас на сайті. Ми просто передали архіви, які вже оприлюднювалися. Якщо ви дивилися сюжет, то ми дуже наголошували на тому, що не могли у нас вкрасти", - сказала Гітлянська.

Як повідомлялося, CNN пізно ввечері 24 серпня оприлюднив відеозапис 2011-го року спецоперації СБУ щодо затримання двох громадян КНДР, які намагалися викрасти в Україні секретну інформацію по розробці ракет. Відео, за інформацією телеканалу, надали спецслужби України на тлі повідомлень ЗМІ про нібито отримання Північною Кореєю двигунів українського виробництва для своїх ракет.

14 серпня видання The New York Times оприлюднило думку фахівця з ракетних питань Майкла Еллемана про те, що останні успіхи КНДР у випробуванні міжконтинентальної балістичної ракети "стали можливі завдяки покупкам потужних ракетних двигунів на чорному ринку, ймовірно, з українського заводу, що має історичні зв'язки з російською ракетною програмою".

Потім Еллеман заявив, що ніколи не стверджував про причетність української влади до постачання ракетних двигунів в КНДР.

16 серпня президент України Петро Порошенко доручив провести ретельне розслідування інформації New York Times про те, що Україна може бути причетна до постачання ракетних двигунів в КНДР.