У Мінську знову не змогли узгодити "хлібне перемир'я"

20 червня 02:30

Також члени робочих груп ТКГ обговорили ряд важливих питань, що стосуються стану справ у ОРДЛО.

 

Робоча група з безпеки Тристоронньої контактної групи під час засідання у Мінську 19 червня знову не змогла узгодити "хлібне перемир'я", йдеться у повідомленні для друку Спеціального представника Діючого голови ОБСЄ в Україні та ТКГ Мартіна Сайдика, повідомляє "Укрінформ".

"Незважаючи на очевидну зацікавленість сторін у так званому "хлібному перемир'я", вони, на жаль, сьогодні ще не змогли прийти до спільної думки з тексту спільної заяви", – сказав Сайдик.

Він нагадав, що "хлібне перемир'я" разом із роботами з розмінування вкрай необхідне цивільному населенню, яке проживає у зоні конфлікту, а також дітям, у яких тільки закінчився навчальний рік і які мають право на канікули без страху загинути.

Сайдик зазначив, що робочі групи ТКГ у середу "продовжили обговорення тих ідей, над якими вони почали роботу на нашій останній зустрічі". Зокрема, обговорили й розведення сил у районі Станиці Луганської.

"Намір почати його, висловлений сторонами у Мінську два тижні тому, поки не був здійснений. Причиною тому стали порушення режиму припинення вогню. Однак варто зазначити, що вони з'явилися після того, як сторони висловили цей намір. До того порушень режиму припинення вогню досить довго не було. У мене є відчуття, що сторони дійсно хочуть розведення сил і засобів у Станиці Луганській. І я сподіваюся, що воно відбудеться, але точну дату сьогодні передбачити не можу", – прокоментував представник цього питання.

Свої завдання вирішували й інші групи – економічна група перейнялася питанням водопостачання окупованих територій, гуманітарна група продовжила обговорення питань, пов'язаних з обміном утримуваних, пошуком осіб, зниклих безвісти, а також можливостями поліпшення умов перетину лінії зіткнення через пункт пропуску в Станиці Луганській.

"Політична робоча група обговорила питання свого традиційного порядку денного – імплементації "формули Штайнмайера", амністії та місцевих виборів в ОРДО та ОРЛО", – додав Сайдик.

Як повідомлялося, раніше російська сторона в Тристоронній контактній групі відмовилася погоджувати ініційоване Україною "великоднє перемир'я" у зоні бойових дій в Донбасі. "Великоднє перемир'я" було попередньо погоджено ТКГ, а федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон під час переговорів з п'ятим президентом України Петром Порошенко підтримали цю ініціативу.

Згодом, на початку червня, Тристороння контактна група домовилася до 19 червня розробити пропозиції щодо забезпечення нового перемир'я.