У Харківському університеті відкрили пам'ятники нобелівським лауреатам

23 квiтня 13:55

У Харкові жили і працювали три нобелівських лауреата. Їх погруддя встановили біля головного корпусу вузу.

 

У Харківському національному університеті ім. Каразіна відкрили пам'ятники лауреатам Нобелівської премії Іллі Мечникову, Леву Ландау і Саймону Кузнецу.

У церемонії відкриття взяли участь голова адміністрації президента Борис Ложкін, голова Харківської облдержадміністрації Ігор Райнин і ректор університету Віль Бакіров.

"Я вважаю, що українська влада повинна зробити все можливе, щоб кращі вчені в одному з головних центрів науки, місті Харкові, залишалися тут і тут ставали нобелівськими лауреатами, щоб вони тут жили все своє життя і були задоволені тим, як їм тут працюється і тим, які відкриття вони тут роблять", - сказав Ложкін.

Автори бюстів - Олександр Рідний і Ганна Іванова. Пам'ятники були встановлені за спонсорської допомоги члена спостережної ради ХНУ імені Каразіна, президента групи компаній DCH і мецената Олександра Ярославського.

Читайте також: Війна в Україні не закінчилася через "радянську людину" в Росії – Нобелівський лауреат

Лауреат Нобелівської премії в області фізіології і медицини (1908) Ілля Мечников - випускник Харківського університету, один із засновників еволюційної ембріології, першовідкривач фагоцитозу та внутрішньоклітинного травлення, творець порівняльної патології запалення, фагоцитарної теорії імунітету, засновник наукової геронтології.

Нобелівський лауреат з фізики 1962 року Лев Ландау з 1935-1937 рік був завідувачем кафедри Харківського університету, вже за життя став визнаним класиком науки, його обрали своїм почесним членом академії наук СРСР, Данії, Нідерландів, США та Німеччини.

Лауреат Нобелівської премії з економіки 1971 року Саймон Кузнець навчався в роки громадянської війни в Харківському університеті на юридичному факультеті, вплинув на світову економічну думку середини і другої половини ХХ століття. Він відомий, перш за все, концепцією валового внутрішнього продукту (ВВП).