У Генштабі ЗСУ прокоментували проект Путіна з ППО

12 серпня 12:22

Владислав Селезньов закликав українців не хвилюватися через протокол до російсько-білоруської угоди щодо створення єдиної системи ППО.

 

Представник прес-служби Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов закликав українців не хвилюватися через внесення президентом Росії Володимиром Путіним до Держдуми проекту закону, який дозволить Російській Федерації використовувати протиповітряну оборону на кордонах Білорусі з ЄС та Україною.

В ефірі "Радіо Свобода" Селезньов розповів про те, що, починаючи з 2009 року, Союзна держава Білорусі та Російської Федерації здійснює загальний контроль за повітряним простором над територією двох країн. Повітряний простір над територією Білорусі контролюють підрозділи ППО Збройних сил цієї держави.

Путін подав протокольне доручення, щоб привести документ 2009 року у відповідність з сучасними реаліями. Таким чином, питання стосується чисто технічного напрацювання цього документа, зазначив Селезньов.

"Що стосується позиції ЗСУ, то Повітряні сили ЗСУ виконують завдання виключно в повітряному просторі нашої країни. Тому немає причин кому-небудь хвилюватися, що ми можемо мати клопоти, пов'язані з цим документом", - підсумував представник Генштабу.

Крім того, він також зазначив, що Генеральний штаб складає плани бойової підготовки армії з урахуванням оперативної інформації на територіях суміжних країн. Так, на даний момент розглядаються сім напрямків, сім ділянок, які можуть бути потенційно небезпечними в плані забезпечення оборонних можливостей України.

"У минулому році ми провели ряд стратегічних командно-штабних навчань, в ході яких відпрацьовувалися різні варіанти застосування ЗСУ в рамках реагування на будь-які випадки і факти агресії з боку можливого супротивника", - додав Селезньов.

За його словами, навчання показали рівень готовності ЗСУ для відбиття агресії на будь-якому з напрямів. У 2017 році планується проведення відповідних навчань у вересні для того, щоб військовослужбовці були максимально готові діяти ефективно та оперативно на певних ділянках держави.

Раніше президент Білорусі Олександр Лукашенко запевнив президента України Петра Порошенка в тому, що територія Білорусі ніколи не стане плацдармом для агресії щодо України.