У ДПСУ попереджають про навалу нелегальних мігрантів в Україні після "закриття" ЄС

10 липня 12:45

Вже зросла кількість біженців з Африки та Близького Сходу, які намагаються потрапити до країни легально.

 

Україна може зіткнутись з проблемою навали мігрантів через "закриття" для них країн-членів Європейського Союзу, розповів у коментарі "Укрінформу" голова Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Петро Цигикал. На думку головного прикордонника країни, позбавлені права в'їжджати до країн ЄС, вони намагатимуться потрапити на територію України за будь-яку ціну.

"Україна найближчим часом може зіткнутися з проблемою різкого збільшення кількості незаконних мігрантів, які намагатимуться потрапити до нашої держави у будь-який спосіб", - сказав він.

Через посилення Євросоюзом обмежувальної політики щодо мігрантів, вони розглядатимуть й інші напрямки, зокрема, Україну. Кількість мігрантів, які намагаються потрапити до нашої країни легально, аби потім залишитися тут нелегально або пробиратися далі до ЄС, вже збільшилася. Це переважно біженці з Африки та Близького Сходу.

"Сьогодні ми вже спостерігаємо збільшення кількості незаконних мігрантів на каналах легального в'їзду. Потенційні незаконні мігранти, спираючись на підтримку діаспор, офіційно видані документи та інші умовно законні шляхи намагаються потрапити до України, аби потім тут залишитися на нелегальному становищі, чи далі незаконно переходити кордон до ЄС", - розповів він журналістам.

У зв'язку з цим, Цигикал наголошує на важливості посилення міграційного законодавство України та криміналізації відповідальності за незаконне перетинання державного кордону.

Він також радить правоохоронцям детально відпрацювати аспекти взаємодії щодо упередження потрапляння незаконних мігрантів до країни та закликає посилити інженерне облаштування кордону. "Це – комплексне питання, яке стосується усіх учасників сектору національної безпеки та оборони", - резюмував голова ДПСУ.

Раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель заручилася підтримкою 14 країн ЄС у питанні прискореної процедури висилки з країни мігрантів, зареєстрованих в інших країнах ЄС.

Нагадаємо, на саміті Євросоюзу в Брюсселі лідери країн-членів організації домовилися про єдину політику з прийому біженців. Так, табори для їх прийому будуть створені в країнах-членах Євросоюзу, які погодяться на це. З них мігранти розподілятимуться також тими країнами ЄС, які готові добровільно їх прийняти. Крім того, політики домовилися створити табір для біженців в одній з північноафриканських країн, щоб скоротити потік людей, які прямують до Європи через Середземне море.