У Донбасі від розриву мін загинули 38 дітей, 128 отримали поранення — ЮНІСЕФ

03 жовтня 01:33

ЮНІСЕФ підготував рекомендації Кабміну для формування політики підтримки постраждалих від мін.

 

Понад 200 тисяч дітей проживають в 20-кілометровій зоні по обидва боки від лінії розмежування, яка сильно забруднена мінами та іншими вибухонебезпечними пережитками війни. Про це свідчать дані дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Станом на 31 серпня 2019 року за офіційними даними від розриву мін, боєприпасів і вибухонебезпечних елементів загинули 38 дітей, 128 отримали поранення. Крім того, ще в сотнях сімей з дітьми поранення отримав хтось із близьких.

"Міни та вибухонебезпечні залишки війни загрожують безпеці і призводять до травм, каліцтв та емоційних розладів у дітей. Покалічені діти перебувають під підвищеним ризиком насильства та стигматизації. А сім'ям часто не вистачає коштів і можливостей забезпечити дитину допоміжними засобами, які їм вкрай необхідні. Також сім'ї стикаються з труднощами в отриманні інклюзивних послуг, у тому числі у сфері охорони здоров'я та освіти. Ми прагнемо допомогти дітям, які постраждали від мін і вибухонебезпечних залишків війни на сході України, дати їм надію на одужання і щасливе дитинство", - заявила Лотта Сильвандер, голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні.

За результатами дослідження Данської Ради у справах біженців - Данської Групи розмінування (ДРБ-ДГР) та ЮНІСЕФ спільно з Офісом уповноваженого Верховної Ради України з прав людини розробили рекомендації щодо посилення допомоги сім'ям, діти яких постраждали від мін або вибухонебезпечних залишків війни.

Зокрема, вони радять звернути увагу на можливості залучення міжнародної експертизи для забезпечення дітей високоякісними функціональними протезами, a також безперервною медичною і психологічною допомогою, доступними інклюзивними послугами. Не менш важливо розробити відповідну законодавчо-правову базу щодо забезпечення прав потерпілих. Держава повинна надавати соціальний супровід сімей з моменту інциденту до повного видужання потерпілого, відзначають в ЮНІСЕФ.

Раніше повідомлялося про те, що в Україні більше 33 тисяч дітей мають статус постраждалих від військових дій. Детальніше про те, як впливає на дітей війна читайте у статті Алли Котляр "Діти війни. Страх, який може вистрілити завтра" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".