У "ДНР" заявили про відновлення постачань вугілля, але тільки для підприємства Ахметова

14 вересня 18:32

ДПЕК Ахметоова забезпечує електропостачання Зуївської ТЕС, яку контролюють бойовики.

 

Бойовики "ДНР" заявили, що відновили поставки вугілля в Україну, але тільки для підприємства ДПЕК і в обмін на електроенергію Зуївської теплоелектростанції (ТЕС), передає сепаратистське "Донецьке агентство новин" з посиланням на так званого"міністра транспорту ДНР" Семена Кузьменка.

"Ми відновили роботу ДПЕКу, тому що він забезпечує постачання нашої Зуївської ТЕС, яка забезпечує енергетику Республіки, тому ДПЕК поїхав. Це свого роду бартерний обмін", - сказав він.

Кузьменко додав, що на Зуївській ТЕС використовується вугілля марки "Г", яке не видобувається на території, окупованій бойовиками. ПАТ "ДПЕК Павлоградвугілля" постачає вугілля для Зуївської ТЕС, натомість "ДНР" поставляє антрацитове вугілля іншим підприємствам компанії.

"ДПЕК здійснив передоплату, і перша партія вугілля антрацитових пішла, 100-150 вагонів", - пояснив Кузьменко.

Він зазначив, що з приводу поставок для решти підприємств України зараз йдуть переговори.

Як відомо, підприємство ДПЕК, що належить українському олігарху Рінату Ахметову.

11 вересня ЗМІ повідомляли, що вивіз вугілля з зони АТО повністю зупинений. Тоді зупинилося постачання вугілля антрацитових марок, а теплоелектростанції споживали паливо, яке перебувало на складах. Причина зупинки - блокування поставок з боку бойовиків.

Як писало DT.UA, Україні катастрофічно не вистачає запасів вугілля на ТЕС. За все літо Україна не тільки не накопичила жодної тонни "газового" вугілля, навпаки, його зараз менше, ніж було в червні. До того ж 20% таких запасів зберігаються на Бурштинській ТЕС, яка працює в основному на експорт.

З антрацитом ситуація архікритична. Вугілля цієї марки на контрольованій Україною території практично не видобувається. Більше 99% запасів залишається під контролем самопроголошених "ДНР"/"ЛНР".

Крім того, Україна отримує вугілля з території РФ. При цьому росіяни "дозують" поставки вугілля в Україну.

Більше про підготовку до зими та ситуації з вугіллям читайте в статті Ігоря Маскалевича"Вугілля. Осіннє дежавю" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".