Суд вирішив перейти до розгляду справи Кернеса по суті

28 вересня 19:25

Наступне засідання призначено на 5 жовтня.

 

Київський районний суд Полтави, в якому слухається справа харківського міського голови Геннадія Кернеса, після дев'яти попередніх засідань прийняв рішення перейти безпосередньо до розгляду матеріалів кримінального провадження. Перше засідання у такому форматі відбудеться в наступний понеділок, 5 жовтня, повідомив народний депутат Антон Геращенко на своїй сторінці в Facebook.

Судове засідання 28 вересня супроводжувалося виступами громадських активістів і гучною музикою біля будівлі суду. Представники організації "Громадська варта. Харків" у відповідь на зауваження судді пообіцяли вимкнути музику тільки після початку слухань безпосередньо за матеріалами кримінального провадження. Представник організації Валентин Бистриченко був видалений із залу суду.

Геннадія Кернеса на судовому засіданні супроводжував екс-нардеп від Партії регіонів Ельбрус Тедеєв.

Геннадія Кернеса і його двох охоронців Віталія Блінникова і Євгена Смицкого підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 2 ст. 127 (катування), ч. 1 ст. 129 (погроза вбивством) Кримінального кодексу України. За версією слідства, 25 січня 2014 року харків'яни Олександр Кутятин і Сергій Ряполов, знімали на відео скупчення автотранспортних засобів з російськими номерами біля готелю "Національ", були незаконно затримані і доставлені в готель. Там вони зазнали допиту і побиття, в якому нібито брали участь особисто Кернес і його охоронці.

2 березня 2015 року харківському міському голові було вручено підозру у скоєнні злочину. 2 квітня Вищий спеціалізований суд України постановив перенести розгляд кримінальної справи відносно Кернеса з Дзержинського районного суду Харкова у Київський районний суд Полтави. Протягом восьми судових засідань розгляд справи по суті так і не почалося, так як адвокати підозрюваного озвучують його скарги на умови проведення засідань.

Геннадій Кернес неодноразово заявляв, що звинувачення проти нього сфабриковані і пов'язував кримінальне переслідування з особистою неприязню до нього міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Раніше мер Харкова Геннадій Кернес натякав на можливу причетність Авакова до організації замаху на нього.

Засідання по кримінальному провадженню щодо Кернеса, якого підозрюють у викраданні і тортурах учасників Евромайдану, з березня 2015 року переносилися кілька разів.

На початку березня Генеральна прокуратура оголосила про підозрі Кернесу за низкою кримінальних правопорушень. За твердженням ГПУ, у відомстві мають "достатню" кількість фактів проти мера Харкова, зокрема докази того, що Геннадій Кернес особисто займався викраданнями і побиттям активістів Євромайдана.