Суд дозволив прокурорам ознайомитися з документами РНБО щодо закупівлі систем AEROS

12 серпня 17:22

На ознайомлення з оригіналами матеріалів щодо купівлі військового обладнання зі США у прокурорів є трохи менше місяця.

 

Печерський районний суд Києва дозволив слідчим доступ до оригіналів матеріалів і документів Ради національної безпеки і оборони щодо закупівлі американської системи раннього виявлення AEROS, йдеться в ухвалі судді Віталія Писанця.

Вісім підвісних систем AEROS моделі TT-RF30-I-R для потреб Державної прикордонної служби коштували понад 6,8 мільйонів доларів.

Упродовж місяця прокурори зможуть ознайомитися з аналітичними записками, повідомленнями, листами й іншими документами, якими упродовж 2014-2019 років обмінювалися РНБО та ДПСУ, МОУ, Нацгвардія, Центральний науково-дослідний інститут озброєння та військової техніки ЗСУ, органи, установи, підприємства й організацій, які стосувались систем раннього виявлення, зокрема виробництва "Worlwide Aeros Corp."

"У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку", - йдеться в ухвалі.

Нагадаємо, 22 липня Генпрокуратура прийшла з обшуками до Кабінету міністрів, Державних прикордонної і фіскальної служб, і вилучила документи у межах розслідування про купівлю Україною військового обладнання зі Сполучених Штатів.

Згодом стало відомо, що мова йде про придбання вісьмох систем AEROS моделі TT-RF30-I-R для потреб прикордонників. За версією слідства, контракт між "Спецтехноекспортом" та "Worlwide Aeros Corp." укладено у грудні 2015 року. За два роки службовці підписали акт виконаних робіт і надання послуг на суму $ 6 739 21 і, зловживаючи довірою, заволоділи цими коштами.

19 липня було відкрито справу за ч. 4 статті 190 Кримінального кодексу України - шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою.

У ДП " Спецтехноекспорт" обвинувачення заперечують, і наголошують на тому, що підприємство не могло бути причетне до шахрайських оборудок, оскільки не уповноважене бути розпорядником публічних коштів.