Суд арештував фігурантів справи про розкрадання грошей "Ощадбанку": для більшості передбачена застава

25 жовтня 16:58

Розміри застави визначені у кілька мільйонів гривень.

 

Частину фігурантів справи про мільйонні зловживання в "Ощадбаку" відправили під арешт із правом застави. Зокрема сьогодні Солом‘янський районний суд міста Києва розглядає клопотання прокурорів САП про обрання запобіжних заходів десяти затриманим підозрюваним у цьому провадженні.

Як зазначив керівник САП Назар Холодницький, станом на 16:00 уже обрано запобіжні заходи наступним підозрюваним:

- заступнику голови правління "Ощадбанку" Ірині Земцовій обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави в сумі 7 млн. грн.;

- працівникові Департаменту корпоративного бізнесу "Ощабданку" - тримання під вартою із альтернативою внесення застави в розмірі 1,5 млн. грн.;

- керівникові ПрАТ "Креатив" - тримання під вартою з альтернативою застави в сумі 2 млн. грн.;

- двом працівникам ПАТ "Креатив Груп" - тримання під вартою із внесенням застави в сумі 2 млн. та 550 тис. грн.

"Після завершення розгляду всіх клопотань прокурорами буде вирішено питання про необхідність і доцільність апеляційного оскарження вказаних запобіжних заходів", - додав Холодницький у Facebook.

Як повідомлялось, 23 жовтня детективи НАБУ затримали та повідомили про підозру десяти посадовим особам АТ "Ощадбанк" та підприємств групи "Креатив", яких підозрюють у вчиненні корупційних злочинів та заволодінні 20 млн. дол. США державного банку. Зокрема, серед затриманих син депутата Березкіна Максим.

Також САП підготувала та передала в Генпрокуратуру подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності та арешт народного депутата України Станіслава Березкіна, який фігурує як організатор злочинної схеми.

Як зазначають слідчі, в період з 2013 по 2015 роки посадові особи компаній "Креатив", будучи в змові з високопоставленими службовцями державного банку, підробили необхідні документи, за якими отримали кредит в розмірі $ 20 мільйонів нібито для "купівлі насіння соняшнику".

Отримавши кредит, власники "Креатива" вивели державні гроші на рахунки компаній- "прокладок", зареєстрованих в Белізі і Швейцарії, після чого за рахунок цих грошей оплатили покупку корпоративних прав компаній, які мають цінних нерухомим майном.