Шість українських ВНЗ потрапили в рейтинг кращих університетів світу

06 червня 01:55

Українські ВНЗ опустилися в світовому рейтингу кращих університетів.

 

Шість українських вищих навчальних закладів потрапили в рейтинг 1000 кращих університетів світу за версією The QS World University Rankings. Рейтинг опубліковано на сайті QS TopUniversities.

Так, університет ім. Каразіна (м. Харків) знаходиться на 481 місці. Київський національний університет ім. Шевченка займає позицію 531-540 в рейтингу. Київський політехнічний інститут ім. Сікорського зайняв позицію 601-650. Харківський політехнічний інститут на 701-750 позиції. Львівський національний політехнічний університет та Сумський державний університет ділять 751-800 позиції рейтингу.

у минулому році в рейтингу був представлений також Донецький національний університет їм. Василя Стуса, який займав 801-1000 позиції.

Варто відзначити, що порівняно з торішнім рейтингом університетів, українські ВНЗ в цьому році опустилися в рейтингу на 50-100 позицій.

У першу десятку університетів увійшли Массачусетський технологічний університет (США), Стенфордський університет (США), Гарвардський університет (США), Каліфорнійський технологічний університет (США), Оксфордський університет (Великобританія), Кембриджський університет (Великобританія), Швейцарський федеральний технологічний інститут, Імперський коледж Лондона, Чиказький університет, UCL (Великобританія).

Рейтинг кращих університетів світу (QS World University Rankings) - глобальне дослідження за методикою британської консалтингової компанії Quacquarelli Symonds (QS). Рейтинг оцінює університети за такими показниками: репутація в академічному середовищі, цитованість наукових публікацій представників університету, співвідношення кількості викладачів і студентів, ставлення роботодавців до випускників, відносна чисельність іноземних викладачів та студентів.

Як повідомлялося, Міносвіти готується підняти мінімальну вартість навчання у ВНЗ. Також з 2020 року подорожчає навчання за контрактом на популярних напрямках.

Детальніше про те, як створюються рейтинги університетів читайте в статті Ігоря Гавриленка "З фейковим рейтингом - у лідери освіти" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".