САП відкрила матеріали справи підозрюваним у розкраданні природного газу

12 вересня 11:14

Мова йде про збитки на суму понад 1,4 млрд. грн.

 

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури визнали докази зібрані під час досудового розслідування у справі заволодіння природним газом НАК "Нафтогаз України" достатніми для завершення досудового розслідування та відкрили стороні захисту матеріали справи.

"10.09.2018 прокурорами САП прийнято рішення про достатність зібраних доказів для завершення досудового розслідування і стороні захисту надано право ознайомитись з матеріалами у кримінальному провадженні за підозрою службових осіб ТзОВ "Енергія-Новий Розділ" та ТзОВ НВП "Енергія-Новояворівськ" у заволодінні природним газом НАК "Нафтогаз України" в особливо великих розмірах", - йдеться у повідомленні САП в Facebook.

Під час слідства було встановлено, що низка осіб, в тому числі службові особи ТзОВ "Енергія-Новий Розділ" та ТзОВ НВП "Енергія-Новояворівськ", упродовж 2013-2015 років організували схему заволодіння природнім газом, що належить НАК "Нафтогаз України" в особливо великих розмірах, створивши організовану злочинну групу.

За версією сторони обвинувачення ТЕЦ, що перебувають у власності вказаних підприємств, придбавши у НАК "Нафтогаз України" за пільговою ціною природний газ під виглядом використання його нібито для виробництва теплової енергії для населення, що є обов'язковою умовою його використання, присвоїли його шляхом використання для промислових потреб, зокрема виробництва електричної енергії з подальшим її продажем ДП"Енергоринок".

Загалом, упродовж 2013-2015 років вказані особи заволоділи природним газом НАК "Нафтогаз України" у обсязі 308 343,474 тис. м. куб., що завдало матеріальної шкоди НАК "Нафтогаз України" на суму понад 1,4 млрд. грн.

Ддетективами вручено п'ятьом підозрюваним остаточні повідомлення про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах, шляхом зловживання службовим становищем, вчинене організованою групою), ч. 3 ст. 209 (легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом, вчинена організованою групою в особливо великому розмірі) та ч. 2 ст. 366 КК України (внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей службовою особою, що спричинило тяжкі наслідки).

Досудове розслідування щодо причетності інших осіб до вчинення вказаних злочинів триває.

Нагадаємо, у січні 2018 року детективи НАБУ затримали та повідомили про підозру п'яти особам: чотирьом посадовцям компаній-власниці ТЕЦ - ТзоВ "Енергія-Новий Роздол" та ТзОВ "Енергія – Новояворівськ", та одній фізичній особі, яка була їхнім "куратором" та наближеною особою до згаданих народних депутатів.

Під час спільного з Директором НАБУ прес-брифінгу 2 серпня, директор АРМА Антон Янчук повідомив, що права управління на ці два підприємства вже зареєстровано. Розпочаті консультації з зацікавленими фаховими органами.