Російський суд відмовився достроково звільнити політв'язня Кольченка

14 серпня 18:31

Українець просив, щоб його із колонії перевели на виправні роботи.

 

Суд міста Копейськ Челябінської області відмовив достроково звільнити українського політв'язня Олександра Кольченка, якого незаконно засудили до 10 років в'язниці, після того, як українець подав клопотання про переведення на виправні роботи замість ув'язнення в колонії, передає "Громадське". Таке рішення ухвалили 31 липня, під час виїзного засідання в Копейській колонії №6.

"Хотів би ще раз підкреслити, що моя мати вже досягла пенсійного віку, не працює і не має можливості мене утримувати. Крім того, в силу віку, вона дуже потребує моєї моральної, фізичної та - що важливо - матеріальної допомоги. Я молодий і працездатний. Я хочу і можу продовжувати подальше навчання і працювати. Я не боюся фізичного праці. Замість того, щоб жити за рахунок платників податків, я міг би себе утримувати", - наголосив Кольченко.

Українець просив суд врахувати, що з моменту затримання він перебуває на контролі у медичних працівників слідчого ізолятора та ІК-6 через дефіцит маси тіла.

"Усунути цю патологію в умовах колонії при відсутності додаткового білкового харчування неможливо. Таким чином, ця проблема може перерости в хронічне захворювання і мати незворотні наслідки", - додав політв'язень.

За його словами, виправні роботи це "одне з можливих кроків до адаптації в суспільстві". Олександр Кольченко також заявив, що подальше перебування в колонії заважає йому продовжувати навчання в Таврійському національному університеті.

Російський суд мотивував своє рішення тим, що нібито мають місце порушення режиму в колонії з боку Кольченко та стягнення на його адресу.

У свою чергу правозахисник Микола Щур назвав таке рішення виключно політичним. Правозахисники подали апеляцію на відмову в достроковому звільненні українця в Челябінський обласний суд. Розглянути скаргу мають протягом місяця.

Однак перспектив правозахисник не бачить. Як зазначив "Громадському" Микола Щур, "поки немає можливості зачепитися за щось у формулюванні відмови суду, щоб звернутися до ЄСПЛ".

Олександра Кольченка разом з українським режисером Олегом Сенцовим затримали співробітники ФСБ навесні 2014 року в окупованому Криму. Їх вивезли в Росію, де Сенцова засудили за сфабрикованим звинуваченням в організації теракту до 20 років колонії суворого режиму. Кольченко отримав 10 років позбавлення волі. Жоден з них провини не визнав.