Російські вчені та діячі культури вимагають звільнити Сенцова

21 травня 22:15

Публічне звернення підписали члени асоціації "Вільне слово", Санкт-Петербурзького ПЕН-клубу і "Вільного історичного товариства".

 

Група російських діячів науки і культури підписалася під публічним зверненням з вимогою звільнити українського режисера Олега Сенцова, який оголосив голодування в російській в'язниці, і повернути його до України.

Підписи під зверненням поставили 130 осіб - члени асоціації "Вільне слово", Санкт-Петербурзького ПЕН-клубу і "Вільного історичного товариства". Серед них – лауреат Нобелівської премії з літератури Світлана Алексієвич, письменники Віктор Шендерович, Людмила Улицька, Володимир Войнович, поет Ігор Іртеньєв, бард Вероніка Доліна, журналіст і правозахисник Зоя Свєтова та інші.

"Ми вимагаємо відправити Сенцова на його батьківщину – в Україну. Смерть Олега Сенцова стане ганьбою для Росії і назавжди заплямує тих, хто міг би його врятувати, але не врятував", - сказано у зверненні, опублікованому на сайті науково-популярної газети "Троїцький варіант" у понеділок, 21 травня.

Читайте також: МЗС України не виключило варіанту з обміном Сенцова на Вишинського

Нагадаємо, що 16 травня український режисер Олег Сенцов оголосив голодування в російської в'язниці. Він вимагає, щоб російська влада звільнила всіх українських політв'язнів в РФ і окупованому Криму. За словами Сенцова, якщо його вимоги не будуть виконані, він готовий померти.

МЗС України і Державний департамент США висунули Россі вимогу звільнити Сенцова та інших політв'язнів. Група французьких кінематографістів звернулася до президента Еммануеля Макрона з проханням посприяти у звільненні українського режисера з російської в'язниці.

Українського режисера Олега Сенцова разом з Олександром Кольченком затримали співробітники ФСБ навесні 2014 року в окупованому Криму. Їх вивезли в Росію, де Сенцова засудили за сфабрикованим звинуваченням в організації теракту до 20 років колонії суворого режиму. Кольченко отримав 10 років позбавлення волі. Жоден з них провини не визнав.