Російська ФСБ заявила про затримання "партизана" від "Правого сектора"

09 квiтня 16:59

Під час обшуку в українця нібито знайшли агітаційну літературу, символіку та обмундирування організації.

 

Російські силовики заявляють про затримання українця, який нібито є учасником "Правого сектора". За версією Федеральної служби безпеки, затриманий Ігор Пірожок нібито здійснював "партизанську діяльність", спрямовану проти РФ.

"Органами ФСБ Росії спільно з Міністерством внутрішніх справ Росії унаслідок проведених оперативно-слідчих заходів на території Московського регіону затримано громадянина України Пірожка І.Н.", - повідомили агентству "Інтерфакс" в УФСБ по Москві та Московській області.

За версією російської спецслужби, Пірожок вступив до "Правого сектора" у 2014 році, під псевдонімом "Роман Чирка". В організації нібито займався "створенням загону "Хорти", призначеного для ведення партизанської війни проти Російської Федерації".

У січні минулого року українець приїхав до Росії, де мешкав "за різними конспіративними адресами" у Московському регіоні.

"Проводив заходи в інтересах організації "Правий сектор", поширюючи її ідеологічні та агітаційно-пропагандистські матеріали з метою залучення громадян РФ до діяльності зазначеної організації", - йдеться в заяві ФСБ.

У спецслужбі також відзвітували про вилучення у затриманого: літератури, символіки, обмундирування та спорядження "Правого сектора", агітаційних матеріалів, засобів зв'язку та інших "матеріальних доказів причетності до діяльності організації".

На затриманого завели справу за ч. 1.1 статті 282.2 і ч. 2 статті 282.2 КК Росії (організація діяльності екстремістської організації), які передбачають покарання у вигляді штрафу, примусових робіт або позбавлення волі на строк від 2 до 8 років. Російський суд заарештував українця.

Водночас "Українська правда" із посиланням на дані з відкритих джерел повідомляє, що 51-річний Ігор Пірожок - уродженець Одеської області, тривалий час жив у Росії. Після повернення в Україну був одним із лідерів "Правого сектора" у Бердичеві, згодом переїхав до Житомира.

В Україні Пірожок мав проблеми із законом: йому закидали, зокрема, створення підпільної порнокіностудії в Одесі. У травні 2015 року співробітники Служби безпеки України затримали його під час спроби продати дві гранати Ф-1, Пірожка запідозрили у спробі налагодити збут зброї із зони АТО/ООС. У 2016 році його засудили до трьох років позбавлення волі, проте за два роки він оголосив, що залишив Україну.

У РФ "Правий сектор" заборонено як "екстремістську організацію". Громадян РФ, які воювали в Донбасі на боці Збройних сил України, а також проукраїнських активістів, російські силовики та правоохоронці зазвичай називають її учасниками.

Так, у січні 2019 року ГПУ відхилила екстрадиційний запит РФ щодо добровольця "Правого сектора", який брав участь у відбитті російської агресії на сході України.

У вересні 2018 року Генпрокуратура на запит ФСБ видала російській владі громадянина РФ Тимура Тумгоєва. Командир добровольчого батальйону імені Шейха Мансура (входить до складу Української добровольчої армії Дмитра Яроша) Муслім Чеберлоєвський заявляв, що Тумгоєв є бійцем його підрозділу і з 2017 року брав участь у бойових діях в Донбасі.

У Харківській правозахисній групі, яка надавала юридичну допомогу Тумгоєву, наголосили на тому, що ГПУ фактично проігнорувала рішення Комітету ООН з прав людини про припинення екстрадиції. Тумгоєв заявляв, що в Росії його життю загрожує небезпека. Зокрема, погрози на його адресу публічно озвучував голова Чечні Рамзан Кадиров.

У Генпрокуратурі наполягають, що видача Тумгоєва є законною та обґрунтованою, і що документів, які б підтверджували участь Тумгоєва в АТО/ООС правоохоронцям не надали.

Офіційний представник ГПУ Андрій Лисенко повідомив, що в РФ Тумгоєва вважають бойовиком терористичного угрупування "Ісламська держава", який брав участь в бойових діях у Сирії. За словами Лисенка, Тумгоєв цей факт нібито не заперечував. А суди першої і другої інстанції відхилили його клопотання про заборону екстрадиції.

Екстрадицію Тумгоєва санкціонував заступник генпрокурора Євген Єнін. Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що не збирався відсторонювати Єніна від посади через скандал із видачею добровольця Росії.