Росія бачить себе переможцем, якого не судять – Зеркаль

15 червня 01:47

Перед українською делегацією стоять великі складності – кожна нечіткість, кожна затримка, кожне питання грають на користь Москви. Завдання української делегації – незважаючи на все вищесказане, залучити Росію до відповідальності.

 

Рішення про розгляд по суті доказів порушення Росією міжнародного права, наданих Україною, міжнародний трибунал ООН прийме тільки через кілька місяців, написала заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль у своєму Facebook за підсумками двотижневого судового слухання в Гаазі.

"Росія бачить себе переможцем, якого не судять, тому заперечує саму можливість того, що її дії можуть розглядатися судом або трибуналом. Ми ж вважаємо, що Росія – міжнародний злочинець, який повинен бути притягнутий до відповідальності. Тому визнання юрисдикції Судом ООН і Трибуналом з морського права буде перемогою. Для нас і для всього світу", – підкреслила Зеркаль.

Перед українською делегацією стоять великі складності – кожна нечіткість, кожна затримка, кожне питання грають на користь Москви.

"Міжнародні судові інстанції дуже консервативні у визначенні своєї юрисдикції.. В обох справах Росія хоче поставити злочин собі на службу. Вона стверджує, що наша справа про застосування зброї і агресію з боку Росії, а тому і Суд ООН, і трибунал не можуть розглядати подані нами справи. Наша місія – довести, що мухи окремо, котлети окремо", – додала Зеркаль.

Нагадаємо, Міжнародний трибунал з морського права в німецькому місті Гамбург оприлюднив текст свого рішення щодо зобов'язання Росії звільнити українських моряків і повернути Україні захоплені судна. Документ налічує 32 сторінки. У ньому, зокрема суд зобов'язав Росію і Україну надати до 25 червня 2019 року інформацію про хід виконання рішення Трибуналу.

Росія не виконала жодного рішення трибуналу і заявила, що у суду немає юрисдикції розглядати такі справи.

Детальніше про позов проти Росії у сп

Детальніше про позов проти Росії у справі військовополонених моряків читайте в статті Володимира Кравченка "Гамбурзький розрахунок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".