Рішення Бундестагу все одно не дасть "Північному потоку-2" обійти загальне законодавство ЄС – ЗМІ

14 листопада 01:51

Росіяни все одно не зможуть добудувати газопровід, не підкорившись вимогам "третього пакету" – європейської газової директиви.

 

Незважаючи на прийняте німецьким Бундестагом рішення на користь російського газопроводу "Північний потік-2", російський проект все одно не отримає "зеленого світла" у рамках спільного європейського законодавства, повідомляє "Європейська правда" із посиланням на представників уряду України, які знайомі з подробицями справи.

Чиновники запевнили, що росіяни все одно не зможуть добудувати газопровід, не підкорившись вимогам "третього пакету" – європейської газової директиви.

Радник прем'єр-міністра України Світлана Заліщук розповіла виданню, що у середу Берлін перед самим голосуванням відвідала українська делегація у складі представників Міненерго, РНБО та НАК "Нафтогаз України", які обговорили з партнерами деталі імплементації директиви.

"В німецькому уряді нас запевнили, що жодних відхилень від європейських правил немає. Директива ЄС впроваджена без змін. А в разі, якщо німецький незалежний регулятор все ж надасть виняток для нового російського газопроводу, ми маємо всі шанси для оскарження цього рішення, зокрема в суді ЄС, і ми маємо підтримку цієї позиції з боку Єврокомісії", – сказала вона.

30 жовтня Данія дозволила будівництво "Північного потоку-2". Газопровід пройде на Південний Схід від острова Борнхольм. Данія була останньою європейською державою, яка блокувала будівництво газопроводу в своїх територіальних водах.

15 квітня Рада Європейського Союзу затвердила європейську газову директиву з урахуванням внесених поправок, яку в перспективі буде поширено на "Північний потік-2". Директива поширює правила газового ринку ЄС на трубопроводи, прокладені з країн, що не входять до Співдружності. Так, частини трубопроводів, що йдуть з третіх країн, прокладені по території Євросоюзу (зокрема внутрішніх водах), повинні відповідати вимогам, які застосовуються до внутрішніх трубопроводів.

Це означає, що компанія-оператор "Північного потоку-2" має бути незалежною від "Газпрому", а 50% його пропускної потужності повинні резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії.

Морський газопровід "Північний потік-2" потужністю 55 млрд куб. м на рік має бути прокладено від компресорної станції "Слов'янська" у Кінгісепському районі Ленінградської області до балтійського узбережжя Німеччини. Засновником і власником контрольного пакета акцій акціонерного товариства "Північний потік-2" є російський газовий монополіст "Газпром".

Про перешкоди для будівництва російського газопроводу та позицію Данії читайте в матеріалі Ігоря Маскалевича "Датський хрест для "Газпрому". На нові подробиці чекайте у новому випуску "Дзеркала тижня. Україна".