Противник вдарив із БМП і важких мінометів по українських позиціях на Луганщині

29 вересня 22:15

Бойових втрат серед українських військовослужбовців немає.

 

Бойовики російсько-окупаційних формувань продовжують обстрілювати позиції Об'єднаних сил у Донецькій і Луганській областях із забороненого Мінськими домовленостями озброєння. У неділю, 29 вересня, противник 11 разів порушив режим припинення вогню, задіявши міномети, бронетехніку і піхотну зброю. Бойових втрат серед українських військовослужбовців немає, повідомляє прес-центр штабу ООС.

П'ять обстрілів було зафіксовано в зоні відповідальності оперативно-тактичної угруповання "Північ", шість – у зоні відповідальності ОТГ "Схід".

Українські позиції поблизу Травневого на Луганщині противник накрив вогнем з мінометів калібру 120 і 82 міліметри, а також обстріляв з ручних протитанкових гранатометів (РПГ) і стрілецької зброї. По Луганському окупанти також били зі 120-мм міномета, а Новолуганське обстрілювали з 82-мм міномету, станкового автоматичного гранатомета (АГС) і стрілецької зброї. За захисникам Кримського вела вогонь ворожа бойова машина піхоти, бойовики також задіяли РПГ і стрілецьку зброю.

Позиції Збройних сил України на підступах до Новотроїцького і Павлополя на Донеччині двічі зазнали обстрілів з АГС і стрілецької зброї. У районі Талаківки були зафіксовані провокації із застосуванням РПГ і стрілецької зброї.

"Протягом поточної доби втрат внаслідок обстрілів з нашої сторони не було", - відзначили в штабі.

Як повідомлялося, 17 липня учасники ТКГ у Мінську погодили початок "хлібного перемир'я" з півночі 21 липня, а також обговорили підготовку до обміну утримуваними особами.

У перший же день перемир'я бойовики обстріляли позиції ЗСУ з БМП, і двоє українських військовослужбовців загинули, підірвавшись на вибуховому пристрої. 6 серпня в результаті обстрілу Павлополя загинули четверо українських морських піхотинців. Усього за час перемир'я в зоні ООС загинули 20 українських військовослужбовців.

Перед цим ТКГ 19 червня та 2 липня не змогли узгодити чергове "хлібне перемир'я". Також росіяни зірвали оголошення "великоднього перемир'я".

Однак 26 червня українські підрозділи під контролем ОБСЄ були відведені від Станиці Луганської. Однак після відведення військ вогнева активність окупантів в зоні ООС лише посилилася.

Детальніше про перспективи врегулювання ситуації в Донбасі читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна в Донбасі: як примусити Путіна до миру" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".