Прокуратура Криму відкрила провадження щодо забруднення Чорного моря токсичними речовинами

07 лютого 11:37

Токсичні речовини потрапляють в море через незаконне видобування в окупованій Керчі піску.

 

Прокуратура АР Крим відкрила кримінальне провадження через незаконне видобування піску в окупованій Керчі в районі дамби Нижньо-Чупбашського водосховища, що призводить до забруднення Чорного моря токсичними речовинами. Про це повідомила прес-служба прокуратури.

"Встановлено, що після окупації Російською Федерацією півострова Крим, дамбу Нижньо-Чурбашського водосховища у м. Керч, почали використовувати для незаконного видобутку піску. Обсяг видобутого піску збільшується з кожним днем, в наслідок чого, бруд від його промивання та видобування потрапляє на міський пляж, оскільки злив відбувається прямо в канал. У той же час, токсичні речовини потрапляють до Чорного моря та створюють загрозу для здоров'я населення та природного середовища", - повідомили в прокуратурі.

Зазначено, що 4 лютого слідчий відділ відкрив кримінальне провадження за частиною 2 статті 240 (порушення правил охорони або використання надр) Кримінального кодексу України.

Як повідомлялося раніше, російські окупанти українського Криму незаконно видобувають пісок на території Нижньо-Чурбашського водосховища в урочищі Плавні неподалік від Керчі. Руйнування дамби, що перешкоджає потраплянню токсичних відходів у море, загрожує екологічною катастрофою.

Окрім того, руйнування дамби та розкриття сховища токсичних відходів також загрожує життю і здоров'ю людей. Видобуток і промивання піску провокують різні захворювання, адже у самому піску містяться миш'як, ванадій, фосфор і залізо у концентраціях, що значно перевищують гранично допустимі норми.