Профільний комітет рекомендував Раді скасувати поправки Лозового

06 вересня 22:08

Схвалений комітетом законопроект передбачає надання НАБУ і ДБР права на самостійну "прослушку".

 

Парламентський комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому проект закону про зміни кримінально-процесуального законодавства. Відповідне рішення було прийнято депутатами на засіданні у п'ятницю, 6 вересня.

Серед іншого законопроект, зареєстрований президентом Володимиром Зеленським 29 серпня, передбачає скасування так званих "поправок Лозового" щодо строків досудового слідства, призначення і проведення експертиз.

Крім того, президент запропонував надати Національному антикорупційному бюро та Державного бюро розслідувань право самостійно знімати інформацію з телекомунікаційних мереж у рамках негласних слідчий дій. Згідно з чинним законодавством, монополію на "прослушку" має Служба безпеки України, й інші слідчі органи змушені вдаватися до послуг співробітників СБУ.

Президентський законопроект також передбачає скасування норми про заборону обшуків і "прослушки" народних депутатів без згоди Верховної Ради.

3 жовтня 2017 року Верховна Рада прийняла президентський закон про внесення змін до Господарського та Цивільного процесуальних кодексів, Кодексу адміністративного судочинства та інших законодавчіх актів. До другого читання було подано 4834 поправки.

Серед інших були також прийняті поправки, ініційовані "радикалом" Андрієм Лозовим. Вони встановлюють граничні строки досудового слідства, зобов'язують слідство закривати провадження, якщо протягом року після його реєстрації не вдалося встановити підозрюваних або ж оголосити їм підозру. "Поправки Лозового" також передбачають обов'язкову санкцію суду на проведення експертиз у кримінальних провадженнях. У разі відхилення судом клопотання про дозвіл обшуку слідчий або прокурор не мають права звертатися з повторним клопотанням без зазначення нових обставин у справі.

У березні 2018 року Рада намагалася скасувати "поправки Лозового", але в сесійній залі не вистачило голосів.