Президент, прем'єр і генпрокурор пообіцяли бізнесу припинити силові операції на підприємствах

14 вересня 17:56

Президент уряд і прокуратура, як структура, яка здійснює нагляд за діями силовиків, будуть рішуче реагувати на протизаконні спроби тиску на бізнес.

 

Домовленість про припинення силових операцій з представниками бізнесу була досягнута під час зустрічі президента Петра Порошенка, генерального прокурора Юрій Луценка, представників парламенту, уряду, силових структур.

"Маски-шоу стоп! Домовились, що всі силові структури відмовляться від застосування силових операцій на підприємствах. Бізнес не може відчувати впевненість, коли є ймовірність будь-яких атак, в тому числі з боку держави", - повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на своїй сторінці у Facebook.

Як повідомляє пре-служба президента України, Порошенко доручив силовикам створити ефективний зворотній зв'язок з представниками бізнесу.

Глава держави навів приклад існуючої урядової "гарячої лінії" та звернувся до генерального прокурора Юрія Луценка вивчити питання створення такої ж "гарячої лінії" у прокуратурі – саме з питань припинення тиску на бізнес. Він звернувся з проханням надавати таку інформацію в адміністрацію президента та додав, що Генеральна прокуратура може збирати інформацію про силовий тиск на бізнес з боку всіх без виключення органів та відомств – податкової, Нацполіції, антикорупційних органів, СБУ.

"Я думаю, що усіх вражає образ підприємця з пістолетом біля скроні. І цей пістолет може бути не лише від правоохоронців, а й від негідників в камуфляжі, які рейдерські захоплюють Україну", - сказав президент та підкреслив, що в таких випадках влада має діяти рішуче і закликав представників бізнесу допомагати в спільній боротьбі з подібними явищами.

Раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що Кабінет міністрів визначив п'ять пріоритетних пакетів законопроектів, які Верховна Рада повинна розглянути цієї осені. За його словами, пакети законів включають пенсійну реформу, реформу освіти, медичну реформу, електронні довірчі послуги, "які будуть впливати на легкість ведення бізнесу", а також міжнародні стандарти фінансової звітності.