Пожежа в одеській психлікарні: є загиблі

11 червня 00:22

Під час пожежі в лікарні перебували півсотні пацієнтів і троє співробітників.

 

Під час пожежі в Одеській психіатричної лікарні №1 загинули не менше чотирьох осіб, шестеро – отруїлися продуктами горіння, їх госпіталізували у важкому стані, повідомляє прес-центр Державної служби з надзвичайних ситуацій.

У ДСНС уточнили, що пожежники врятували з палаючого будинку 19 осіб, четверо з яких були без свідомості і незабаром, не приходячи до тями, померли. За даними місцевого видання "Думська", ще дві людини померли після госпіталізації, і кількість жертв збільшилася до шести.

Інформацію про шістьох загиблих підтвердив президент України Володимир Зеленський. Він висловив співчуття близьким загиблих і доручив прем'єр-міністру Володимиру Гройсману створити державну комісію для розслідування обставин події.

Пожежа в Одеській психіатричній лікарні. Страшна трагедія. Пожежу ліквідовано, але вже шестеро загиблих. Доручаю прем'єру @VGroysman негайно створити держкомісію з розслідування. Причини будуть з'ясовані. Мої співчуття рідним та близьким загиблих.

- Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) 10 июня 2019 г.

Інформація про пожежу надійшла до ДСНС о 21:44 понеділка, 10 червня. До 23:19 вогнеборці ліквідували загоряння. Вогонь охопив 500 квадратних метрів дерев'яного даху одноповерхового корпусу медустанови. В операції були задіяні 57 чоловік особового складу і 19 одиниць техніки.

За даними "Думської", під час пожежі в лікарняному корпусі знаходилася 51 людина, в тому числі, троє співробітників.

Видання відзначає, що це вже друга пожежа у лікарні за два місяці. 16 квітня займання сталося в кімнаті денного стаціонару, потім вогонь піднявся на дах. Тоді вигорів дах над кімнатою і над їдальнею.

Як повідомлялося, 27 травня в "Південній виправній колонії № 51" в Одесі в'язні влаштували бунт, під час якого на території пенітенціарного закладу почалася пожежа. За даними поліції, під час бунту постраждали четверо працівників колонії.

Поліція відкрила кримінальне провадження за статтею 392 (дії, що дезорганізують роботу установ виконання покарань) Кримінального кодексу України.

У свою чергу, ДБР вбачає ознаки недбалості в діях співробітників колонії. За даними слідства, причиною бунту стали неналежні умови тримання засуджених і жахлива якість продуктів харчування. ДБР зареєструвало кримінальне провадження за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу (службова недбалість).