Посольство США занепокоєне екологічними загрозами в Донбасі і Криму через агресію РФ

06 листопада 16:14

Сьогодні Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктах.

 

Викликані російською агресією в анексованому Криму і на сході України загрози екологічного характеру, як і раніше актуальні, наголошують у посольстві Сполучених Штатів у Києві.

"У Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища у війні та збройних конфліктах ми все ще стурбовані шкідливими газами в Армянську, забрудненням води з шахти "Юнком" та іншими екологічними загрозами, викликаними конфліктом та російською агресією", - йдеться в повідомленні дипломатичного представництва в Twitter.

23 травня прокуратура Донецької області внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ст. 441 (екоцид) КК України. Провадження відкрито проти ватажків "ДНР" за їх намір забруднити екосистему Азовського моря.

У ніч на 24 серпня в окупованому Росією Криму, в місті Армянськ, де розташований завод "Титан" (перереєстрований "Кримський титан", пов'язаний із Дмитром Фірташем – ред.), відбулись викиди невідомої отруйної речовини.

"Віце-прем'єр" окупаційного уряду Криму Ігор Михайличенко назвав причиною викидів випаровування вмісту кислотонакопичувача на філії заводу "Титан" через спеку та брак води. У той самий час, за даними української розвідки, під час військових навчань РФ на півострові бойовий снаряд поцілив відстійники титанового та содового заводів.

Згодом кримський "Титан" призупинив свою роботу, а з Армянська вивезли всіх дітей шкільного та дошкільного віку. Внаслідок викидів постраждала й прилегла Херсонська область: у повітрі зафіксовано підвищений вміст шкідливих хімречовин, отруїлися 37 прикордонників, які напередодні чергували на пункті пропуску "Каланчак".

Детальніше про екологічну ситуацію в анексованому Криму читайте в матеріалі Валентини Самар "Хоч плюй у вічі - їм Божа роса" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".