Портрети Тараса Шевченка в київському метро порізали ножем

18 лютого 01:56

За даними ЗМІ, акт вандалізму здійснив правий активіст Юрій Хорт.

 

Портрети Тараса Шевченка авторства Андрія Грєхова, виставлені в київському метро, порізали ножем. Молодий чоловік накинувся на картини на очах у пасажирів столичної підземки. Його дії було знято на відео й опубліковано на сторінці спільноти "Київ оперативний" в Facebook в неділю, 17 лютого.

За даними інформагентства "Українські новини", акт вандалізму скоїв правий активіст з Вінниці Юрій Павленко, також відомий як Юрій Хорт. Молодий чоловік на відео дуже на нього схожий.

Відомості про правопорушення до ЄРДР поліція не вносила, так як від КП "Київський метрополітен" ще не надходила відповідна заява. Після публікації відеозапису правоохоронці можуть зареєструвати провадження по статті "хуліганство".

Минулого тижня Хорт на своїй сторінці у Facebook висловив обурення виставкою на станції метро "Тараса Шевченка", назвавши її "псевдомистецтвом" і "офіційною наругою" над поетом.

Колишній голова вінницького відділення "Соціал-національної асамблеї" Юрій Хорт відомий тим, що під час заворушень у Вінницькій ОДА в грудні 2014 року розірвав портрет президента Петра Порошенка і потоптався на ньому. Згодом його затримали і заарештували. Хорту інкримінували ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу (хуліганство із застосуванням вогнепальної або холодної зброї) і ч. 2 ст. 28 (злочин, скоєний групою осіб за попередньою змовою). При цьому в прокуратурі заперечували зв'язок між кримінальним переслідуванням і демонстративним знищенням портрета глави держави. У квітні 2016 році Вінницький суд засудили Хорта до 4,5 років позбавлення волі, але в грудні вирок було скасовано в апеляції, а справу відправлено на повторний розгляд.

Нагадаємо, 11 лютого на станції "Тараса Шевченка" в київському метро відкрилася виставка "Квантовий стрибок Шевченка". Художник Олександр Грєхов зобразив поета в образах героїв фільмів, мультфільмів і коміксів, відомих музикантів та інших персонажів поп-культури. Під кожною роботою художник ромістив текст-пояснення, як саме персонаж пов'язаний із Шевченком.