Порошенко підписав закон про вік згоди у 16 років

16 квiтня 13:56

Закон скасовує термін "статева зрілість", який використовувався в кримінальному законодавстві. Тепер секс між дорослим і неповнолітнім можливий після досягненні 16 років.

 

Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо захисту дітей від сексуальних зловживань і сексуальної експлуатації", прийнятий Верховною Радою 14 березня.

Як зазначає в повідомленні президентської прес-служби, закон наблизить українське законодавство до міжнародних стандартів забезпечення захисту дитини від сексуальної експлуатації, дозволить Україні виконати рекомендації Комітету ООН з прав дитини та Європейського комітету із соціальних прав Ради Європи.

Закон стосується ненасильницьких статевих відносин і змінює термінологію Кримінального кодексу щодо визначення потерпілої особи.

Стаття 155 КК викладена в наступній редакції: "Природні або неприродні статеві зносини з особою, яка не досягла шістнадцятирічного віку, вчинені повнолітньою особою, караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк".

Зараз стаття 155 має наступний вигляд "Статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості, караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк".

Крім того, у КК розширене визначення "близьких родичів та членів сім'ї ", до яких віднесені "чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням, а також особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом і мають взаємні права та обов'язки, у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі".

У грудні 2017 року Рада ухвалила закон "Про запобігання та протидію домашньому насильству". Законом визначена система заходів протидії домашньому насильству, надання допомоги та захисту постраждалої особи, відшкодування шкоди, а також розслідування випадків домашнього насильства, притягнення до відповідальності кривдників і зміну їх поведінки. Законом передбачено створення Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства.