Порошенко не може спрогнозувати, коли введуть миротворців у Донбас

29 вересня 16:54

"Не можу назвати навіть приблизно строки рішення щодо миротворчої місії", - сказав президент.

 

Президент Петро Порошенко на даний момент не може спрогнозувати терміни можливого рішення Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй щодо введення миротворців на окуповану територію Донбасу. Про це він сказав у ході урочистостей з нагоди 25-річчя заснування Національної академії правових наук України у Харкові.

"Я буду відвертим: я не можу сьогодні назвати навіть приблизно терміни рішення щодо миротворчої місії, навіть не можу їх впевнено прогнозувати, коли це станеться... Але це те, що необхідно Україні, це те, що відповідає нашим національним інтересам, і складність цього завдання не означає, що ми не повинні наполегливо над цим працювати", - сказав президент.

За його словами, миротворці ООН на всій території ОРДЛО з виходом на неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону гарантують припинення активних боїв.

"Коли там буде миротворчий корпус, Росія буде змушена вивести свої окупаційні регулярні війська, а миротворці роззброять незаконні збройні формування, і це значно зменшить ризик ескалації повномасштабної війни з Росією. Миротворці зможуть домогтися відсутності жертв серед наших військових і серед мирного населення", - заявив Порошенко.

Глава держави зазначив, що введення миротворців зупинить відправку найманців та озброєння й "нарешті відкриє шлях політичному врегулюванню ситуації".

Раніше Петро Порошенко на заході високого рівня з підтримки миротворчої діяльності ООН у Нью-Йорку заявив про те, що тільки миротворча операція допоможе безкровно відновити суверенітет й територіальну цілісність України. Глава України також нагадав, що вже звертався до ООН з проханням про введення миротворців, але жодне його прохання не задовольнили, між тим від безперервної війни постраждали вже мільйони людей.

Зазначимо, що 11 червня в Берліні відбулася зустріч міністрів закордонних справ країн "Нормандської четвірки". Очільники МЗС України, Франції, Німеччини та Росії вперше обговорили розміщення міжнародного миротворчого контингенту в ОРДЛО.

Раніше спецпредставник Держдепартаменту США Курт Волкер повідомив про підтримку Сполученими Штатами перспективи розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.

Росія, своєю чергою, категорично не хоче пускати миротворців на схід від лінії розмежування, до окупованої ділянки російсько-українського кордону, через яку постачає бойовикам зброю, паливо, найманців і кадрових військових.

Детальніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".