Під Гладосовим виявили російські протипіхотні міни

29 листопада 19:15

Україна знищила свій арсенал протипіхотних мін після приєднання до Оттавської конвенції.

 

Підступи до села Гладосове Горлівського району Донецької області, звільненому українськими військовими минулого тижня, були заміновані з допомогою протипіхотних мін, що стоять на озброєнні російської армії.

"Українська сторона поінформувала ОБСЄ про виявлені протипіхотні міни радянського виробництва в районі Гладосового, де нещодавно був відновлений контроль України у відповідності з лінією розмежування, встановленої Меморандумом від 19 вересня 2014 року", - повідомила прес-секретар екс-президента України Леоніда Кучми Дарка Оліфер на своїй сторінці в Facebook за результатами Тристоронньої зустрічі контактної групи в Мінську в середу, 29 листопада.

Вона нагадала, що Україна ліквідувала радянські міни ПМН-2, що стояли на озброєнні ЗСУ, згідно з Оттавською конвенцією.

"У РФ такі міни продовжують використовувати, вони доставлені через неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону", - підкреслила Оліфер.

Конвенція про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачу протипіхотних мін та про їх знищення була відкрита для підписання в Оттаві в 1999 році. До неї приєдналися 156 держав, у той же час, низка країн, зокрема Росія, Китай, США, Індія, Ізраїль, КНДР і Південна Корея, не стали підписувати конвенцію.

Україна, яка після розпаду СРСР мала п'ятим у світі арсеналом протипіхотних мін, підписала Оттавську конвенцію 1999 року, у 2005 році її ратифікувала Верховна Рада.

Нагадаємо, 24 листопада Збройні сили України відтіснили бойовиків і взяли під контроль села Травневе Бахмутського району та Гладосове Горлівського району Донецької області, які перебували в "сірій зоні".

Запланований на 28 листопада візит спостерігачів СММ ОБСЄ та ООН у звільнені села був зірваний збройних провокацій бойовиків.

Як повідомлялося, за результатами засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську 23 серпня було оголошено про введення з 25 серпня режиму припинення вогню у зв'язку з початком навчального року. Так зване "шкільне перемир'я" стало вже 11-м з початку війни в Донбасі. Бойовики російсько-терористичних формувань порушили його у перший же день.