Окупанти Донбасу відмовляються від "нагород", побоюючись кримінальної відповідальності – розвідка

14 сiчня 14:18

Списки "відзначених" нагородами бойовиків можуть стати доказами вчинення ними військових злочинів.

 

Командування російсько-окупаційних військ в Донбасі намагається у будь-який спосіб підвищити мотивацію бойовиків до проходження служби на передовій, повідомляє прес-служба Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

З цією метою окупантами розповсюджуються чутки про підвищення грошового забезпечення кадровим військовим Збройних сил Росії, які беруть участь у бойових діях на сході України та відзначені так званими нагородами "Учасника бойових дій".

"Водночас значна кількість цих військовослужбовців російських окупаційних військ, розуміючи невідворотність відповідальності за скоєння воєнних злочинів, що не мають термінів давності, відмовляються оформляти документи на отримання зазначеної "нагороди", - зазначають розвідники.

Крім цього, потенційні "кандидати для заохочення" побоюються оприлюднення списків "нагороджених", які слугуватимуть доказовою базою на майбутньому судовому процесі над ними.

Раніше Європейський суд з прав людини передав на розгляд своєї Великої палати чотири позови України проти Росії щодо дій у Криму та в Донбасі. Ці справи стосуються звинувачень, висунутих Україною Росії і збройним групам, які вона контролює, у порушенні Європейської конвенції з прав людини.

26 червня ЄСПЛ задовольнив клопотання Києва й об'єднав позови за заявами України щодо порушень РФ Європейської конвенції з прав людини (ЄКПЛ) у два провадження - по Криму і Донбасу. Таким чином, замість п'яти справ залишилося три.

Тим часом у Росії вивчають можливість денонсації Конвенції і припинення співпраці з ЄСПЛ. На думку російської сторони, під час розгляду скарг проти РФ "політизація позиції ЄСПЛ зростає", а аргументація та доводи Росії нібито не беруться до уваги.