ОБСЄ не отримала від жодної зі сторін конфлікту в Донбасі списків відведеного озброєння

26 листопада 05:10

Представники СММ знову зафіксували заборонене озброєння (понад 100 мм) на підконтрольних бойовикам територіях.

 

Спеціальна моніторингова місія Організації з безпеки і співробітництва в Європі заявляє (СММ ОБСЄ) заявила, що не дістала ні від однієї зі сторін конфлікту в Донбасі списків відведеного озброєння, повідомляється у звіт СММ ОБСЄ.

"Ні "ДНР", ні "ЛНР" ще не надали інвентаризаційні списки відведених важких озброєнь або інформацію про місцезнаходження визначених місць для постійного зберігання таких озброєнь у відповідності із запитом Спеціальної моніторингової місії від 16 жовтня. Українське військове керівництво так само ще не надало таку інформацію", - повідомляється в звіті СММ.

Проте спостерігачі ОБСЄ ще раз відвідали місця, які "знаходяться за межами відповідних ліній відводу, у так званих місцях розміщення відведених важких озброєнь, хоча вони і не відповідають чітким критеріям, які зазначені в повідомленні від 16 жовтня".

На місцях зберігання української армії представники СММ ОБСЄ зафіксували 15 самохідних гаубиць (сім 152-мм гаубиць 2С3 "Акація" та вісім 122-мм 2С1 "Гвоздика"), п'ятнадцять 100-мм протитанкових гармат МТ12 "Рапіра", дванадцять 122-мм ракетних систем залпового вогню БМ21 "Град", 26 120-мм мінометів 2Б11, три 82-мм міномети БМ38 і 21 гаубицю на буксирі (три 122-мм гаубиці Д30 і 18152 мм гаубиці 2А65).

В інших місцях за межами відводу ліній озброєнь представники СММ спостерігали наявність забороненого озброєння. Зокрема, в контрольованому бойовиками "ЛНР" селі Круглик на військовому полігоні було помічено 20 танків Т64.

Читайте також: Росія заслала в місію спостерігачів ОБСЄ своїх розвідників під прикриттям – ІС

Напередодні в штабі АТО поширили інформацію, що бойовики здійснюють обстріли в напрямку Горлівки Донецької області з реактивної системи залпового вогню.

Протягом 25 листопада противник здійснив 23 обстріли по українських позиціях. При обстрілах бойовики застосовували стрілецьку зброю, великокаліберні кулемети і гранатомети.

25 листопада начальник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко своїм розпорядженням заборонив українським військовим відкривати вогонь. Українська сторона СЦКК вже поінформувала про це представників СММ ОБСЄ і російську сторону центру.

Раніше українська розвідка повідомила, що ситуація в зоні АТО складна. За добу противник здійснив понад 50 обстрілів.

20 листопада в Генштабі ЗСУ заявили, що за час проведення АТО в Донбасі загинули 2673 військовослужбовців.

Крім того, Генштабі поінформували, що чергова хвиля мобілізації в ЗСУ стартує в лютому-березні наступного року.