Новітній БТР-3ДЕ пройшов випробування під час бригадних тактичних навчань десанту

16 липня 01:38

Бронетранспортер викликав захват у присутніх на навчаннях військовослужбовців країн НАТО, які дали йому високу оцінку.

 

Новітні бронетранспортери української розробки і виробництва БТР-3ДЕ пройшли польові випробування під час бригадних тактичних навчань 95-ї окремої десантно-штурмової бригади, повідомляє інформаційне агентство Міністерства оборони України "Армія Інформ".

Власне БТР-3 спочатку був подальшим розвитком радянського БТР-80, однак БТР-3ДЕ, як модифікована версія, вже зовсім не схожий на свого радянського "предка" – бронетранспортер має посилений броньовий захист та вогневу міць, бортовий комп'ютер, сигнали нічного бачення, засоби зв'язку, ергономічність бойової машини.

Нові зразки української військової техніки викликали захват у присутніх на навчаннях військовослужбовців країн НАТО, які дали їм високу оцінку.

"На нинішніх навчаннях я вперше побачив ці бойові машини українського виробництва. Вони викликають захоплення і у вогневому ураженні, і у можливості пересуватися по місцевості. Це потужна і сучасна техніка, вона за деякими характеристиками набагато перевершує іноземні зразки", – заявив лейтенант Збройних сил Канади Мартін Вікс (нагадаємо, що саме у Канади президент України Володимир Зеленський планує закуповувати БТРи для української армії).

Бригадно-тактичні навчання 95-ї окремої десантно-штурмової бригади 95-ї ОДШБр ВСУ пройшли на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки у Львівській області і завершилися 14 липня.

14 березня 2019 року на загальновійськовому полігоні ЗСУ пройшли випробування бронеавтомобіля "Козак-2", призначеного до постановки на озброєння.

Раніше в Україні завершили випробування модернізованих зенітних комплексів "Куб" і "Тор". Повернення комплексів на озброєння протиповітряної оборони Сухопутних військ підвищить потенціал ЗСУ та української системи протиповітряної оборони.

Як повідомлялося, нові українські бойові машини - реактивна система залпового вогню "Верба" і пускова установка для реактивних систем "Вільха" почали виробляти на Шепетівському ремонтному заводі (ШРЗ); передбачається, що перші штатні підрозділи української армії, озброєні новими системами, будуть сформовані вже цього року.