Немає прописаної процедури та затвердженої форми звітності з отриманої гумдопомоги – експерти

15 сiчня 11:50

Якщо процедури закону не розписані, він залишиться лише декларацією про наміри.

 

В Україні немає прописаної процедури та затвердженої форми звітності з отриманої гуманітарної допомоги. Її повинно розробити Міністерство соціальної політики й затвердити Кабінет міністрів. Якщо процедури закону не розписані, він залишиться лише декларацією про наміри, зазначають голова правління ГО "Ініціатива Е+" Валентина Варава та директор Єдиної служби правової допомоги Денис Осмоловський у статті для DT.UA.

Автори зазначають, що всі неприбуткові організації обов'язково надають щорічні звіти в податкову (ДФС), існує розписана процедура, є електронна форма, яку зручно заповнювати і куди вносяться абсолютно всі дані щодо кожного вантажу та його отримувачів, лікарень або конкретних людей.

"Нарікань не виникає, бо кожен крок розписаний нормативними документами і затверджений. Усе зрозуміло. В Мінсоцполітики ж є тільки рекомендована форма звіту. Тобто можемо навіть поштового голуба зі звітом у дзьобі послати, і це буде в правовому полі, бо форма - рекомендована, а процедура - не прописана!", - кажуть автори.

Так, у рамках боротьби зі "схемами на гуманітарці" наказом №3 від 9 січня 2020 року 79 (!) організацій було виключено з Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги. Причина - неподання звітів про розподіл гуманітарної допомоги. Серед "схемщиків" опинились солідні міжнародні організації - Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Місія Міжнародного комітету Червоного Хреста і авторитетні державні установи (Прикарпатський національний університет імені В.Стефаника, Львівський університет безпеки життєдіяльності, Інститут фізики напівпровідників НАНУ), а також добросовісні волонтерські організації.

Детальніше про проблемні питання гуманітарної допомоги в Україні читайте в матеріалі Валентини Варави та Дениса Осмоловського "Гуманітарка як дзеркало проблем Мінсоцполітики".