Нефьодов хоче перевести митників на контрактну службу

04 липня 03:50

У планах нового глави митниці – вивести своїх співробітників з-під дії закону "Про державну службу" та перевести їхню роботу на контрактну основу.

 

"Ідеальним варіантом" для реорганізації митної служби України стала б зміна підходу до комплектування митного персоналу та реформування власне організаційної структури митниці, заявив новий глава Державної митної служби України, перший заступник міністра економічного розвитку Максим Нефьодов 3 липня в інтерв'ю "Економічній правді".

"Я б дуже хотів радикально почистити ряди митників, але зараз це фізично неможливо... В ідеалі мені б хотілося вивести митників з-під дії закону "Про державну службу" та перевести їх на строкові контракти – річні, трирічні, п'ятирічні", – розповів Нефьодов.

В його планах також є повна переробка організаційної структури митниці.

"Я б радикально змінив оргструктуру митниці... Я б ввів структуру, яка діє у великих IT-компаніях. Там має місце організація роботи співробітників навколо певного продукту, а не підрозділу. Митники можуть бути поділені не по департаментах, а за напрямами роботи з кожним продуктом. Мені здається, що така організація була б значно цікавіша... Я б дуже хотів експериментувати з "продуктовим" підходом, щоб митниця переосмислила свої функції і зрозуміла свій функціонал у широкому сенсі цього слова. Він не у тому, щоб поставити печатку і видати митну декларацію, а у тому, щоб забезпечувати якісний процес перетину кордону. Інакше все зведеться до перекладання папірців та спроб знайти якусь свою вигоду", – заявив Нефьодов.

20 березня уряд оголосив конкурси на заміщення посад голів Державної податкової та Державної митної служб. Прийом документів кандидатів тривав до 5 квітня.

Конкурс на посаду глави ДПС виграв заступник міністра фінансів Сергій Верланов, у травні Кабмін призначив його керівником відомства. 25 червня перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов виграв конкурс на заміщення посади голови Державної митної служби.

Кабінет міністрів схвалив запуск реформи щодо поділу Державної фіскальної служби, затвердивши відповідні положення на початку березня.

Детальніше про реформу ДФС читайте у статті Костянтина Швабія й Ірини Петрової "Податково-митні гойдалки: то злиття, то розставання!" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".