На Волині священик УПЦ МП стріляв по людях, які чергували біля храму

23 лютого 13:14

У Жидичині стався конфлікт між прихильниками УПЦ МП та ПЦУ.

 

У селі Жидичин Ківерцівського району Волинської області священик Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) Володимир Гелета влаштував стрілянину по активістам, які чергували біля храму. Про це повідомляє в суботу, 23 лютого, місцеве видання "Перший" з посиланням на очевидців.

Вказується, що напередодні до місцевого Свято-Миколаївського храму прийшла ревізійна комісія, яку створили на зборах релігійної громади. Прихильники УПЦ МП намагалися перешкодити цьому, біля храму зібралося кілька сотень людей.

За словами очевидця Андрія Д'яченка, активісти організували цілодобове чергування, щоб прихильники Московського патріархату не здійснювали провокацій та спроб "відібрати" храм. У дворі поставили бочки і розвели в них вогонь, щоб грітися. Сьогодні вночі з будинку, який стоїть поруч, вийшов Гелета і почав кричати "я вас всіх вб'ю", "я стрілятиму на ураження", зазначив свідок.

За даними Д'яченка, священик стріляв з гладкоствольної рушниці дробом, він вистрілив чотири рази. "Я чув, як дріб бився об машини, об покрівлю храму. З чого роблю висновок, що стріляв він не в гору, а в бік людей. Ще трохи покричавши, священик пішов у будинок. Швидше за все він був п'яний", - розповів свідок.

У поліції Волинської області повідомили про те, що близько четвертої години ранку на лінію служби "102" надійшло повідомлення, що в селі Жидичин один з місцевих жителів здійснив кілька пострілів, імовірно, з рушниці в сторону односельців. Правоохоронці зареєстрували повідомлення і проводять перевірку.

Повідомляється, що громада храму, біля якого сталася стрілянина, вирішила перейти у єдину Православну церкву України (ПЦУ).

У Волинській єпархії УПЦ МП стверджують, що вчора, 22 лютого, "група рейдерів захопила" їхній храм та почала проводити інвентаризацію.

28 січня президент Петро Порошенко підписав закон, яким регламентуються правила зміни підпорядкованості релігійних організацій та процедура їх реєстрації. Згідно із законом, держава визнає право релігійної громади переходити з однієї церкви до іншої шляхом реєстрації нового статуту або внесення змін у діючий. Відповідне рішення приймається загальними зборами громади, які скликають її члени.

Нагадаємо, що 6 січня Україна отримала томос про автокефалію ПЦУ, підписаний Вселенським патріархом Варфоломієм напередодні. Церемонія передачі посоху й томосу митрополиту Епіфанію офіційно завершила процедуру отримання Україною церковної незалежності. 9 січня усі члени Синоду Вселенського патріархату підписали документ, чим технічно завершили його оформлення.

Про небезпеку одержавлення ПЦУ читайте в статті Катерини Щоткіної ""Євангеліє" від влади" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".