На виставці "Зброя та безпека-2018" показали нові БТР та БМП-М1С

11 жовтня 04:45

Обидві розробки є конверсіями бойових машин ще радянської розробки.

 

У Києві на XV Міжнародній спеціалізованій виставці "Зброя та безпека-2018" представники "Укроборонпрому" показали відразу дві новинки - нову бойову машину піхоти БМП-М1С і модифікацію БТР-70 - БТР-70Д (GM), розроблені Житомирським бронетанковим заводом, повідомляє прес-служба державного концерну "Укроборонпром".

БМП-М1С являє собою конверсію бойової розвідувальної машини БРМ-1К, виконану ЖБТЗ. Її вогнева міць і захист суттєво збільшені. Нова БМП може перевозити відділення з восьми солдатів і підтримувати дії піхотних підрозділів завдяки великій вогневій потужності встановленого на ній бойового модуля "Стилет", до складу якого входять 30-мм гармата, протитанковий ракетний комплекс "Бар'єр" та кулемет.

Нова система управління вогнем "Синтез" забезпечує точний вогонь у будь-яких метеорологічних умовах та в будь-який час доби, а заміна в бронемашині старого радянського двигуна на новий німецький Deutz дає можливість розганяти 15,5-тонну БМП-М1С до 70 км/год по суші і 7,5 км/год по воді.

Модернізація бронетранспортеру БТР-70, вперше показана на виставці, також втілена в металі зусиллями ЖБТЗ. Нова машина, що одержала індекс БТР-70Д (GM), має двигуни від американської корпорації General Motors, завдяки чому максимальна швидкість бронетранспортера зросла до 100 км/год замість 80 км/год оригіналу. БТР оснащений бойовим модулем "Дельта" - це 23-мм автоматична гармата і кулемет 7,62. Крім того, "Дельта" оснащена сучасною цифровою багатофункціональною системою управління вогнем з тепловізійної камерою, лазерним далекоміром, стабілізатором озброєння і системою захоплення та супроводження цілей.

Також, на БТР-70Д можуть бути встановлені інші бойові модулі - дивлячись для яких цілей призначається бойова машина.

БТР-70Д (GM), порівняно із звичайним БТР-70, що стоять на озброєнні Збройних сил України, озброєний значно сильніше, має велику швидкість і кращу маневреність на поле бою. Використання сучасних бойових модулів дозволяє значно підвищити точність і ефективність вогню при будь-яких погодних умов і часу доби.

Нагадаємо, 13 серпня на українських полігонах почалися вогневі випробування модернізованого танка Т-72АМТ. У бойовій машині використовується захист нового покоління, із застосуванням противокумулятивных решіток. Вона також може стріляти різними типами боєприпасів, зокрема високоточними керованими ракетами "Комбат".

Докладніше про необхідність реформування українського ВПК читайте у матеріалі Валентина Бадрака "Елементарні частинки української "оборонки"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".