На Майдані відбулися масові протести проти видачі Цемаха росіянам

06 вересня 00:29

На Майдані Незалежності у Києві зібралося понад 200 активістів, які вимагали від Зеленського не допустити втечі або обміну Цемаха.

 

На Майдані пройшла акція протесту "Червона лінія", учасники якої звернулися із вимогою до президента України Володимира Зеленського не обмінювати колишнього начальника ППО" терористичного бандформування "Слов'янська бригада" так званої "ДНР" Володимира Цемаха на українських політв'язнів, як того вимагає Росія, передає УНІАН.

Загалом на Майдані Незалежності у Києві зібралося понад 200 активістів, які вимагали від Зеленського не допустити втечі Цемаха на неконтрольовані території, до Росії або обміну його разом з іншими терористами на українських заручників, захоплених бойовиками. Активісти нагадали, що Цемах є важливим свідком у справі про загибель МН17, а також – заарештованим терористом, щодо якого не повинен застосовуватися обмін.

Крім того, протестувальники вимагали негайно притягнути до відповідальності суддів Київського апеляційного суду, які 5 вересня прийняли рішення випустити Цемаха з-під варти під особисте зобов'язання.

Учасники акції переконані, що питання Цемаха – "червона лінія" для Києва. Якщо Цемах буде звільнений, престижу України в очах західних союзників буде завдано непоправної шкоди.

Читайте також: Відпущеного судом Цемаха включено до списку на обмін – росЗМІ

Ексначальника протиповітряної оборони "Слов'янської бригади "ДНР" Володимира Цемаха 29 червня взяли під варту в Києві на 60 діб без права внесення застави. Бойовика вивезли з окупованої території українські спецслужби. Йому інкримінують ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу (створення терористичної групи чи терористичної організації).

За словами прокурора Олега Пересади, Цемах та ексначальник штабу так званого "Міністерства оборони "ДНР" Дмитро Купріян ("Батя") можуть дати свідчення на міжнародному судовому процесі у справі MH17.

Прокуратура Нідерландів і низка депутатів Європейського парламенту просили Україну не обмінювати Цемаха на українських політв'язнів у Росії, адже допитати його в РФ буде набагато складніше. Однак в обміні ексбойовика вкрай зацікавлена Росія, яка намагається приховати власні військові злочини в Донбасі.

5 вересня Київський апеляційний суд прийняв рішення про звільнення Цемаха з-під варти під особисте зобов'язання. Суддя скасував рішення Шевченківського суду про продовження йому запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою до 20 жовтня.