На Харківщині перевізника зобов'язали виплатити компенсацію ветерану АТО за відмову у безкоштовному проїзді

28 листопада 17:56

У травні минулого року харківська автостанція відмовила Андрію Микитенку у реалізації пільгового квитка.

 

Демобілізований військовослужбовець Андрій Микитенко виграв суд у приватного перевізника, який відмовив йому у безкоштовному проїзді як учаснику АТО, повідомив журналіст Віталій Саранцев у коментарі "112 Україна".

За його даними, в травні минулого року харківська автостанція відмовила ветерану Микитенку у реалізації пільгового квитка, нібито такою була вимога самого перевізника.

У відповідь військовослужбовець викликав поліцію, а потім на автостанцію і перевізника подав позов до суду. З травня 2016 року тривала судова тяганина, відповідачі часто не приходили на засідання.

"Восени поточного року суд першої інстанції задовольнив скаргу Андрія Микитенка. В якості морального відшкодування визначили 1000 гривень. Відповідачі подали апеляцію на таке рішення суду. Перше засідання було в середині листопада, сьогодні було заключне засідання, де суд залишив чинним попереднє рішення", – розповів журналіст.

Саранцев також додав, що перевізник під час суду мотивував пільгові обмеження тим, що не отримує від держави компенсацію за пільговиків.

"Проте під час дебатів з'ясувалося, що він (перевізник, - ред.) за оформленням компенсації у відповідні органи не звертався", – зазначив журналіст.

За словами Саранцева, Микитенко служив у 92-й бригаді в 2014-15 роках. Покликаний на службу по мобілізації, отримав поранення і після дембеля змушений був проходити лікування. На даний момент проживає в Харківській області.

Згідно з законом "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" учасники бойових дій мають право на безкоштовний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів незалежно від відстані та місця проживання.

Також учасники бойових дій мають право на безкоштовний проїзд один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, незалежно від наявності залізничного сполучення, або проїзд один раз на рік (туди і назад) вказаними видами транспорту із 50% знижкою.