МВС відмовилося від американських бастіонів для Маріуполя з-за їх дорожнечі

22 квiтня 10:11

У відомстві повідомляють, що спочатку фортифікаційні споруди повинні були дістатися Україні безкоштовно.

 

Україна не уклала договір з американським виробником фортифікаційних споруд Hesco Bastion Inc, оскільки пропозиція була комерційно невигідною.

"Подібна продукція виробництва Hesco Defensive Barriers (США) має дещо кращі характеристики, проте істотно дорожча. Крім того, ціна значно зростає через необхідність сплати ПДВ, митного збору. МВС України направило до відповідного комітету Верховної Ради України запит про включення даної продукції в перелік товарів, які звільняються від даного збору. У разі позитивного рішення товар стане конкурентоздатним на українському ринку, і питання про закупівлю захисних бар'єрів виробництва фірми Hesco буде розглянуто в порядку, встановленому законодавством України", - йдеться в повідомленні прес-служба МВС.

Разом з тим, згідно з повідомленням МВС, спочатку бастіони повинні були бути надані в якості безоплатної допомоги Україні для захисту військовослужбовців і мирних жителів від іноземної агресії. Пізніше пропозицію щодо поставок фортифікаційних споруд було змінено на комерційну пропозицію. Після чого Нацгвардія провела моніторинг ринку аналогічної продукції та ініціювала процедуру зменшення закупівельної ціни за рахунок скасування податків і митних зборів.

Як відзначають в прес-службі МВС, навіть у разі позитивного рішення, процедура закупівлі захисних споруд може виконуватися виключно у відповідності з законом України "Про здійснення державних закупівель", який передбачає тільки один принцип вибору переможця: найкраще співвідношення ціни та якості.

Таким чином, на поточний момент МВС і Нацгвардія не укладали жодних договорів про постачання захисних модулів.

Читайте також: Скасування спеціальних пенсій принесе звичайним пенсіонерам надбавку лише у 29 грн

Раніше ЗМІ повідомляли, що через затягування МВС Україна не отримає оборонні бастіони для Маріуполя. 3,6 кілометра фортифікаційних споруд після двох місяців простоювання в порту були відправлені Саудівської Аравії.