Мовний омбудсмен вважає передчасними коментарі у справі про напад на волонтера в Бахмуті

10 грудня 12:53

Реакцію на вбивство в соцмережах вона охарактеризувала як занадто емоційну.

 

Урядова уповноважений із захисту державної мови Тетяна Монахова вважає, що перед тим як робити висновки, необхідно дочекатися результатів слідства по кримінальній справі про напад на волонтера Артема Мірошниченка в Бахмуті.

"Щодо трагедії в Бахмуті, це страшна пригода. Гірко про це говорити в наш час в європейській країні. Вбивство людини - це горе, трагедія і кримінальний злочин, перш за все. Потрібно дочекатися результатів слідства", - сказала вона на пресконференції у вівторок.

За її словами, на сьогодні є безліч версій злочину, а "соціальні мережі - це територія емоцій".

"Ми бачимо суспільний вибух навколо цієї трагедії. Але перед тим, як робити гучні заяви - результати слідства", - додала вона, зазначивши, що як політик і публічна особа повинна зважувати висловлювання та формулювання

"Якщо слідство доведе, що мотив убивства був інший, я зроблю заяви..., ви розумієте, що це відповідальність", - зазначила омбудсмен.

Серед іншого, вона висловила співчуття рідним загиблого волонтера Артема Мірошниченка.

Нагадаємо, 29 листопада ввечері в Бахмуті невідомі напали і завдали тяжкі тілесні ушкодження місцевому волонтеру Артему Мірошниченко. Родичі потерпілого знайшли його без свідомості на вулиці.

За даним фактом порушено кримінальне провадження за попередньою кваліфікацією за ч 1 ст. 121 (Умисне тяжке тілесне ушкодження) Кримінального кодексу України.

Поліція затримала на наступний день фігуранта - місцевого жителя 2003 року народження. Також була встановлена особистість його приятеля, який у момент скоєння злочину знаходився поруч. У Мірошниченка був діагностований перелом основи черепа, він перебував у комі. 6 грудня він помер у лікарні.