Міжнародна морська організація засудила агресію РФ у Керченській протоці

03 грудня 17:22

Українську позицію стосовно агресивних дій Росії підтримали 34 країни-члена ІМО.

 

Українська делегація в Комітеті з безпеки на морі Міжнародної морської організації (ІМО) висловила протест Російській Федерації у зв'язку із захопленням українських кораблів та їхніх екіпажів у Керченській протоці. Українську позицію підтримали 34 країни-члени ІМО та засудили черговий акт російської агресії, повідомила прес-служба посольства України у Великій Британії.

"3 грудня ц.р. українська делегація в Комітеті з безпеки на морі Міжнародної морської організації (ІМО) висловила категоричний протест Російській Федерації у зв'язку зі збройним нападом та захопленням у полон трьох українських військових катерів і членів їхніх екіпажів", - йдеться у повідомленні.

Зазначено, що українська сторона засудила численні факти дискримінаційних перевірок суден, які прямують до українських портів, що є порушенням Конвенції ООН з морського права та двосторонніх українсько-російських угод.

"На підтримку позиції України висловилися делегації 34 країн-членів ІМО, серед яких Австралія, Велика Британія, Грузія, Канада, ФРН, Франція та США, які підтримали вимоги української сторони та засудили черговий акт збройної агресії Росії проти України", - додали у посольства.

Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. В результаті цього кілька українців отримали поранення.

Після захоплення підконтрольні Росії "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували 24 полонених українця за звинуваченням у "незаконному перетині кордону, скоєному групою осіб за попередньою змовою або організованому групою, або із застосуванням насильства чи з погрозою його застосування". Пізніше українських моряків вивезли з анексованого Криму в Москву. На даний момент більшість українців перебувають в московському СІЗО Лефортово. Поранених українських полонених перевезли в лікарню "Матроської тиші".

Україна вже заявила, що суд над українськими військовими не правомірний, оскільки захоплені є військовополоненими.

У зв'язку із російською агресією в Керченській протоці 26 листопада Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєнного стану набув чинності, 28 листопада.