МінТОТ не отримувало від ОБСЄ офіційних пропозицій щодо спільної з ООН миротворчої місії

29 сiчня 13:53

Раніше Мартін Сайдік, заявив про представлення відповідного плану на одному із засідань ОБСЄ.

 

Міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш заявив про те, що МінТОТ не отримувало офіційних пропозицій від ОБСЄ по введенню миротворчої місії в Донбас спільно з Організацією об'єднаних націй.

"Офіційних пропозицій наше міністерство не бачило. Вони нам не надходили. Обговорювати інтерпретацію і окремі заяви ми не можемо. Але нагадаю вам, що є позиція президента (президента України Петра Порошенка), який відповідає за зовнішні справи нашої країни, про те, що місія повинна бути від лінії до межі україно-російської, компоненти повинні бути такими, які забезпечать підтримку правопорядку, управління і безпеки", - заявив Черниш під час брифінгу в Києві.

Він також висловив нерозуміння щодо того, чому представник ОБСЄ виступає ініціатором створення агентства з реконструкції при Європейському союзі. Черниш також зазначив, що в резолюції Ради безпеки ООН закріплені саме Мінські угоди.

"На сьогоднішній день також існує резолюція Ради безпеки ООН 2202, яку ніхто не відміняв. До неї також є два доповнення, одне з яких називається "Комплекс заходів по виконанню Мінських угод", тобто там передбачено по пунктах, що потрібно робити. Якщо ми говоримо юридичною мовою, то для того, щоб щось змінювати, потрібно змінити резолюцію Радбезу ООН", - пояснив Черниш.

Відповідно до представленого в ОБСЄ плану, очікується, що ООН і ОБСЄ діятимуть під загальним керівництвом, яке очолить так званий спецпредставник. При чому партнерство стосується як військового компонента з боку ООН, так і спостережної місії ОБСЄ, яка вже діє на місцях в Донбасі.

Також в плані йдеться про створення Євросоюзом агентства з реконструкції, яке б діяло в Донбасі і його дія поширювалася б на всю територію Луганської та Донецької областей. Агентство повинно стати подібним до того, яке ЄС створило на Балканах.

Планом також передбачено створення перехідної адміністрації ООН в окремих районах Донецької і Луганської областей, яка повинна буде стежити за реалізацією мирного плану та реінтеграції зазначених районів.

Раніше глава українського МЗС Павло Клімкін повідомив про те, що в ОБСЄ підготували концепцію розміщення спільної з миротворчої місії ООН в ОРДЛО. За його словами, проект не є офіційним, але вже активно обговорюється.

Тоді спецпредставник ОБСЄ в Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік заявив про те, що (ОБСЄ) не висувала пропозиції про направлення в Донбас спільної місії ООН. Однак, 28 січня, в інтерв'ю австрійській газеті Kleine Zeitung він розповів про новий план мирного врегулювання збройного конфлікту в Донбасі. За словами Сайдика, цей план має замінити Мінські угоди. Спецпредставник ОБСЄ в ТКГ зазначив, що план представили на останньому в грудні минулого року засіданні Ради міністрів закордонних справ організації. При цьому на засіданні були присутні представники України, Німеччини, Франції та РФ.