Мінсоцполітики оголосило "схематозниками" на гуманітарці ЮНІСЕФ, МКЧХ і навіть Папу Римського

10 сiчня 22:00

 

"Держава через недоотримання митних платежів втрачає до 50 млн грн щотижня та від 2 до 3 млрд грн щороку. Мінсоцполітики починає боротьбу зі "схемами на гуманітарці", - оголосив 3 грудня на своїй сторінці у Facebook заступник міністра соціальної політики Олег Коваль. І от маємо перші результати. 9 січня на офіційному Мінсоцполітики опубліковало на своєму офіційному сайті новину під гучним заголовком "Мінсцополітики продовжує боротьбу зі "схемами на гуманітарці" і виключило із списку отримувачів гуманітарної допомоги 79 організацій.

"Серед них - "такі відомі "схематозники" як Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ); Релігійна місія "Карітас-Спес" Львівської Архідієцезії Римсько-Католицької Церкви (отримують гуманітарку з Ватикану); Місія Міжнародного Комітету Червоного Хреста, – пише на своїй сторінці у Facebook колишній державний експерт директорату захисту прав осіб з інвалідністю в Мінсоцполітики Олексій Краснощоков. - З цікавих українських "схематозників":
- Національний олімпійський комітет України;
- Верховинська районна рада;
- Старосамбірський районний територіальний центр соціального обслуговування.

Тобто, як я розумію, схематозниками на гуманітарці можуть бути українські державні інстанції, ООН, Червоний Хрест та навіть Папа Римський! І мова не лише про секонд, а гуманітарку взагалі.
Мені здається, чи лупанули з гармати по горобцям? І так, це міжнародний скандал. За моєю інформацією, вже готуються офіційні листи від ООН на президента".

"Нашу організацію (ГО "Ініціатива Е+". – Ред.) виключено з реєстру цим наказом, - прокоментувала новину Мінсоцполітики у Фейсбук Валентина Варава. - При тому, що термін подачі річних звітів маємо до лютого. У нас великі вантажі, які складаються з 200 та більше найменувань і ми фізично не встигаємо підготувати пакет документів на кожну позицію та кожного отримувача. Ми маємо бездоганну репутацію, але ви звинувачуєте нас у "схемах". Поясніть, будь ласка, як може відбутись виключення з реєстру, без попередження, за місяць до кінцевого терміну подачі звіту? Якою процедурою керувалась робоча група?"

Після кількох подібних коментарів Мінсоцполітики зробило оновлення на офіційному сайті, пояснюючи, що не називає виключені організації "схемщиками" чи "порушниками", і не дає їм інших характеристик, і обіцяє розглянути можливість повернення їх у реєстр, як тільки зазначені "організації подадуть звіти і доведуть цільове використання".

Про сумнівні схеми одержання вантажів від іноземних донорів, спрямовані на мінімізацію податкових платежів, на ухиляння від сплати податків за допомогою надання комерційним вантажам статусу гуманітарних, DT.UA писало в матеріалі "Гуманітарка на ручному гальмі".

Впорядкувати цю сферу і викорінити схеми – питання давно назріле. На жаль, в даному разі Мінсоцполітики виключило організації із списку отримувачів гуманітарної допомоги без попереджень, без будь-яких контактів, за неподачу звіту, термін якого спливає в лютому, при цьому не розробивши процедуру подання звітів і не призначивши відповідального за їх прийом.